Bobinaj Nedir?

Bobinlerin birbiriyle bağlantılı olduğu sistemlere bobinaj denmektedir. Genellikle elektrik vasıtasıyla çalışan makinelerin uygun konumdaki kısımlarına yerleştirilerek birbirine bağlı olan sistemlerde, belli kurallar doğrultusunda oluşan bobin sistemidir. Bobinajlar kendi arasında iki farklı kategoriye ayrılmaktadır. Bunlardan birisi doğru akım bobinajı bir diğeri ise dalgalı akım bobinajıdır.

Doğru akım bobinajının ise kendi arasında iki ayrı çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan birisi halka sargı bir diğeri ise tambur sargıdır. Bu çeşitlerin belirlenmesi bobinlerin motor gövdesine yerleştirilmesine ve iletkenlere bakılarak sağlanır. Halka sargıda iletkenler içeriden dışarıya olacak şekilde sarılmaktadır. Tambur sargıda ise bundan farklı olarak iletkenler ve bobinler cihazda bulunan oyuklara yerleştirilmektedir.

bobinaj

Dalgalı akım bobinajı ise yine kendi arasında üç farklı çeşide ayrılmaktadır. Bunlardan birisi tek fazlı, diğeri iki fazlı ve sonuncusu ise üç fazlıdır. Bobinajlarda tıpkı diğer tüm malzemeler gibi arıza yapmaktadır. Bu arızaların tamirini yapan usta kişilere bobinaj ustası denilmektedir. Bobinaj arızası olduğu durumlarda arıza genellikle stator sargılarından kaynaklanmaktadır. Stator sargıları ya yanmıştır ya da bozulmuştur. Stator sargısının yanması durumunda çözümü şu şekilde sağlanmalıdır: Stator sargılarının kalıp ölçüleri alınarak, şeması çıkartılır. Daha sonra stator sargıları sökülür. Bu işlemden sonra elimizdeki kalıp ve şemaya bakarak tekrar sarım işlemini yapar ve arızayı çözeriz.

Bobinaj malzemesi satanlar bazı zamanlarda kalitesiz malzemeler kullanabilmektedir. Kalitesiz malzemenin kullanılması, sarımda yanlışlıkların yapılması kullanılacağı sistemin çalışmasına zarar verebileceği gibi kısa süre içerisinde tekrar yanma ihtimalini de arttırmaktadır. Bu yüzden bobinaj malzemesi alırken kaliteli yerleri tercih etmeniz daha doğru bir seçim olacaktır. Botem bu konuda müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bir firma olduğu için kaliteli bobinaj malzemesi satanlar arasına girmektedir. Satışını yaptığımız tüm bobinaj malzemesi ürünleri kaliteli, tabiri caizse Çin malı olmayan ürünlerdir. Sitemizde ihtiyacınız olan bobinaj malzemesini seçerek talep formunu doldurmanız halinde sizlerle hızlı bir iletişim kurarak en kısa sürede kargo ile adresinize yolluyoruz.

Satışını yaptığımız ürünleri satasıya kadar değil sattıktan sonrada destek sağlıyoruz. İnternet sitemizde bulunan telefon numarasından ulaşarak istediğiniz soruyu sorarak bilgi alabilirsiniz. Bobinaj malzemesi satanlar genelde çok ihtiyaç bulunduğu için satışını yaptığı malzemeler sabit bir hale gelmiştir. Bu malzemeler emaye bobin telleri, presbantlar, makaronlar, izolasyon sıvıları, motor bandaj sargı ipleri, silikon kablolar ve motor yedek parçaları olarak 7 ana kategoriden oluşmaktadır. Tabii bu 7 ana kategoride kendi içerisinde onlarca çeşide ayrılarak toplamda 40’dan fazla bobinaj yedek parçası satışı yapılmaktadır.

Botem telefon numarasından ister talep formundan ister de mailden ulaşarak ihtiyacınız olan bobinaj yedek parçasının siparişini verebilirsiniz. En uygun fiyat garantisiyle en kaliteli ürün garantisi veriyoruz, kısa sürede istediğiniz adrese kargoluyoruz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!