İlgili Faliyetler

Elektrik ve elektronik sistemlerinde bazı malzemeler olmazsa olmaz niteliktedir. Malzemelerin kalite eşiğinin yüksek olması sayesinde ilgili projede başarıya ulaşmak mümkün olacaktır. Endüstriyel üretim sektöründe bakır tellerin ve baraların kullanımını önemli bir yere sahiptir. Otomotiv, telekomünikasyon, elektronik, elektrik sanayi dallarında bu malzemelerin yoğun olarak kullandığı görülecektir.

Bakır teller, enerji iletimini sorunsuz ve hızlı bir şekilde sağlayan önemli materyallerdir. Bakırın bir hammadde olarak iyi bir iletken olması, enerji aktarımı esnasında yaşanabilecek problemlerin önüne geçilmesini sağlar. Ayrıca yüksek enerji yüklemelerine karşı dayanıklı bir malzemedir.

Piyasadaki bakır tel çeşitleri arasında farklı seçenekler bulunmaktadır. Her bir modelin kullanım alanı birbirinden farklıdır. Mono bakır teller, örgülü bakır teller, çıplak bakır teller, bükümlü bakır teller gibi çeşitleri vardır. Siparişe göre tavlı veya tavsız olarak üretimi gerçekleştirilebilir. Talebe göre gümüş, kalay, nikel kaplı modellerinin bulunması mümkündür. Bakırın kolay ulaşılabilir bir materyal olması üreticilerin elini rahatlatmaktadır. Telinin yenilenmesi oldukça kolaydır. Bütün bu artıları sayesinde avantaj sağlayan malzemelerdir.

Bakır baralar ise aynı frekans ve gerilimde olan elektrik akımının bir araya gelip toplandığı ve dağıtımının gerçekleştiği ünitelere denmektedir. Elektrik akımının kontrol edilebilmesi ve ünitelerin aralarındaki bağlantıyı sağlayabilmesi için bakır bara kullanılmaktadır.

Bakır bara çeşitleri kullanılacağı işe göre farklılık gösterebilmektedir. En çok kullanılan alanlar arasında trafolar, elektrik dağıtım panoları, santraller ve ölçüm merkezleri bulunmaktadır. Kullanım alanına göre farklı renklerde oldukları görülebilir. Üretiminde %99,9 oranında elektrolitik saf bakır kullanılmaktadır. Alüminyum baralara kıyasla %25 oranında daha fazla akım yüklemesi yapılabilmektedir.

Bakır levhalar, çatı saçaklarının kaplanmasında ve drenaj sistemlerinde sıkça tercih edilmektedir. Dekoratif eşyaların yapımında bakır levha malzemesi kullanılır. Rengi doğaldır, kızıl renktedir.

Anti statik levhalar, statik enerjiyi emerek etkisiz hale getiren bir özelliğe sahiptir. Patlayıcı gaz ortamlarında bu tür levhaların kullanılması hayati önem taşır. Levha üzerinde avuç kısmının yerleştirileceği bölge belirtilmiştir. Görevli kişi avcunu sıkıca bu alana bastırır ve vücudundaki statik enerjinin levhaya aktarılması sağlanır.

Çıplak bakır fiyatları hakkında bilgi alabilmek için fiyat teklif formunu doldurabilirsiniz. Bakır bara fiyatları için yine aynı durum söz konusudur. Talep formunuz bize ulaştığı anda ilgili ürünün fiyat teklifinizi tarafınıza iletmiş olacağız.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!