Bara, aynı frekans ve gerilime sahip elektriğin bir araya toplandığı ve dağıtıldığı üniteye verilen isimdir. Elektrik enerjisini kontrol altına alabilmek için bara kullanımı önemlidir. Ünitelerin birbirleri ile olan iletişimleri sağlayan bu iletkenler, bakır ve alüminyum başta olmak üzere zengin metallerden üretilir. Bakır baralar fayda bakımından alüminyum baralara göre daha verimlidir. Alüminyum baralara göre bakırdan yapılan baralara %25 oranında daha fazla akım yüklemesi sağlanabilir. Eylemsizlik momentleri ise yaklaşık 3 kat daha fazladır. Üretim aşamasın %99,9 elektrolitik saf bakır kullanılır. Mekanik kuvvete karşı dayanıklıdır ve pano genişliğindedir.

bakır baralar

Bakır bara çeşitleri kullanım alanına göre farklılık gösterebilir. Kullanım alanları arasında santraller, trafolar, ölçüm merkezleri, elektrik dağıtım panoları yer alır. Kullanılan işe göre farklı renklerde olabilirler. Bara sistemleri genel olarak dörde ayrılır: Tek bara, çift bara, yardımcı bara, santral içi bara.

Bara sistemlerinde dikkate alınması gereken özellikler şöyledir:

  • Kullanılan yerin özelliği
  • Yükün miktarı ve türü
  • Ne kadar besleme kaynağı olduğu
  • Beslemenin hangi sürelerle yapıldığı

Bakır bara fiyatları talep edilen özelliklere göre değişim gösterebilmektedir. Boyut, kesit, ağırlık, tür gibi etkenler ürünün fiyatını doğrudan etkiler. Sitemizde bulunan bakır baralar hakkında fiyat teklifi alabilmeniz için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmek. Talebiniz bize ulaştıktan kısa bir süre sonra fiyat teklifimizi tarafınıza ileteceğiz. Sorularınız için sitemizde bulunan iletişim numaralarımızı kullanabilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!