Bakır hammaddesi, insanoğlunun medeniyet kurma gayretini bir adım öne taşıyan son derece önemli bir materyaldir. Elektrik ve elektronik sistemlerinin işlevsellik kazanabilmesi için bakırın çeşitli formlarda kullanılması çok önemlidir. İyi bir iletken olması sayesinde pek çok sektörde tercih edildiği görülür. Otomotiv, iletişim, elektrik, elektronik gibi farklı sanayi dallarında bakır tel çeşitleri işleme alınır.

örgülü bakır teller

Bakır tellerin farklı modelleri piyasada yer almaktadır. Bunlardan biri örgülü bakır teller olarak karşımıza çıkmaktadır. İletken çekme dayanıklılığını sağlaması için sert bakır teller bükülür ve belirli standartlara göre üretimi gerçekleştirilir. Bir merkez çevresinde tek veya çok katlı olarak bükülmesi sonucunda örgü biçimini alan bir görünüme kavuşur.

Örgülü bakır teller genellikle topraklama tesisatlarında ustaların kullandığı bir malzeme türüdür. Geometrik örme yapan bakır makinalarında üretilerek piyasaya sunulur. Standart boy ve ölçülülerinin stoklarda hazır tutulduğu söylenebilir. Farklı ebatlar için ise ürünün üretim süreci başlayacaktır.

Örgülü bakır tel fiyatları piyasada farklı ücretlerde olabilmektedir. Telin ağırlığı, uzunluğu, ebatı ve çap genişliği gibi faktörler sonucunda maliyet çıkarılır. Daha sonrasında ürünün satış fiyatının ne olacağına karar verilir. Web sitemizde bulunan bakır tel çeşitleri hakkında incelemelerde bulunabilir, almak istediğiniz ürünün fiyat bilgisi hakkında tarafımıza ulaşabilirsiniz. İlgili ürüne ait olan talep formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Sonrasında size özel hazırladığımız fiyat teklifimizi tarafınıza iletmiş olacağız.

 

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!