Bakır, elektrik sistemlerinde sürekli kullanılan elverişli bir hammaddedir. Elektrik sistemlerinde sağladığı iletkenlik ve akışkanlık sayesinde yüksek verim sağlar. Mono bakır teller çıplak veya kaplamalı, izole şekilde iletken olarak kullanılabilir. Elektrik elektronik endüstri alanında iletken malzeme olarak değerlendirilir. Zorlayıcı ortamlarda dayanıklılık oranı oldukça yüksektir. Elektronik, otomotiv, telekomünikasyon alanlarında yoğun biçimde kullanıldığı görülür. Elektrik tesisatı döşemelerinde mono bakır tel tercihi yaygındır.

mono bakır teller

Bakır tel çeşitleri arasında tek teller, çoklu teller, bükülü tel gibi seçenekler yer almaktadır. Bunlar alüminyum, gümüş, kalay ve bakır bazlı olabilmektedir. Kullanım alanına göre değişkenlik gösterse de bakır mono tellerin projeye yansıtacağı verim daha fazla olacaktır.

Mono bakır tel neden daha çok tercih edilir?

  • Yüzeyde meydana gelebilecek oksitlenmeye engel olması
  • Yoğun elektrik yüklemelerinde dayanıklı olması
  • Telinin yenilenmesinin basit olması
  • Kolay ulaşılabilen bir malzeme olması
  • Enerji bağlandığı esnada zarar görmemesi, enerji kesintisi yaşatmaması
  • İyi bir iletken olması
  • Uygulanabilirlik bakımından işlevsel olması

Mono bakır tel fiyatları piyasada değişim gösterebilmektedir. Makarasının çelik veya plastik olması fiyatı doğrudan etkiler. Ayrıca çap genişliğine göre fiyatlandırma politikası belirlenmektedir. Tel uzunluğu fiyatlandırmadaki diğer bir etkendir. Web sitemizde yer alan bakır tel çeşitlerine göz atabilir, uygun gördüğünüz malzemenin fiyatını öğrenebilmek için talep formu doldurabilirsiniz. Talebiniz tarafımıza iletildikten sonra ilgili ürün hakkındaki fiyat teklifimizi size iletmiş olacağız.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!