İlgili Faliyetler

Elektrik motorları, elektrik enerjisini mekanik enerjiye çevirme işlemini yapan cihazlardır. Kullandığımız eşyaların kaç tanesinde elektrik ile çalışan motor olduğunu düşündünüz mü? Bunlara örnek vermek gerekirse kol saatleri, otomobiller, CD playerlar, elektrikli süpürgeler, bulaşık ve çamaşır makineleri, saç kurutma makineleri, vantilatörler şeklinde gitmektedir. Etrafımızda bir çoğu şey elektrikli olduğu gibi aynı zamanda elektrik motorunu da sahiptirler.

En yaygın kullanılan elektrik motor tipi üç fazlı olan ve sincap kafese sahip olan motorlardır. Otomasyonun her noktasında bu çeşit motorlar tercih edilir. Çalışma durumunda daha sessiz olduğu için kompresörler tarzı makinelerde sistemin olmazsa olmaz parçalarından birine dönmüştür.

Botem sizler için en güvenilir ve kaliteli malzeme yapısına sahip elektrik motorları satmaktadır. Motorların sarım sayısı, malzeme kalitesi, dış kafesinin malzeme kalitesi oldukça önem taşıdığı için satın alırken bunlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Botem bu noktada gözünüzün arkada kalmayacağı kalitede elektrik motorları ve yedek parçaları satışını yapmaktadır.

Elektrik Motorlarının Parçaları

Elektrik motorları stator ve rotor olarak iki ana parçadan oluşmaktadır. Stator sabit bir parça iken rotor dönen bir yapıya sahiptir. Statorun elektrik motorundaki görevi dönen bir manyetik alan oluşturmakken rotor ise oluşan enerjiyi dönerek mekanik enerjiye çevirir. Stator diye belirttiğimiz kısım üç fazlı (R-S-T) şebeke gerilimine bağlıdır. Statorda bulunan sargılar üzerinde belirli bir akım mevcuttur bu akım dönel bir manyetik kuvvet içeren alan oluşturur. Stator ile rotor arasında oluşan manyetik alan etkileşimi tork üretir. Bu tork ise rotor milinin dönmesini sağlamaktadır.

Elektrik motorları ve yedek parçaları günümüzde çokça işimize yaramaktadır. Motorun herhangi bir arıza oluşturması ve değişmesi gereken bir parçasının olması durumunda yedek parçaya ihtiyaç duyulmaktadır. Botem elektrik motorlarının yedek parçalarını uygun fiyat garantisiyle sağlamaktadır. Yapmanız gereken tek şey sitemizden ihtiyacınız olan yedek parçayı seçerek karşınıza çıkan talep formunu kendi bilgileriniz doğrultusunda doldurmak. Bu talep formu bize ulaşır ve sizinle en kısa sürede iletişime geçerek ister adresinize kargo ile gönderebiliriz isterseniz de gelip kendiniz teslim alabilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!