Elektrik enerjisini mekanik enerjiye dönüştüren aygıtlara elektrik motoru denilmektedir. Klasik elektrik motorlarına bakıldığında iki farklı çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi alternatif akım ile çalışan motorlar bir diğeri ise doğru akım ile çalışan motorlar.

Kabaca doğru akım ile çalışan motorlar adından da anlaşılacağı üzere doğru elektrik akımı ile çalıştırılmak üzere üretilen motor modelleridir. Alternatif akımlı motorlar ise alternatif elektrik akımı ile çalışıp, elektrik enerjisini mekanik enerjiye dönüştürmektedir.

Elektrik motorlarının kullanım yerine, malzeme kalitesine, güç aralığına, voltaj aralığına, devir aralığına göre birbirinden farklı onlarca markası bulunmaktadır. Bunlardan birkaçını örnek vermek gerekirse Gamak, Emtaş, Wat, Volt, Miksan, Siemens, Gems ve Abana.

gamak motor yedek parçaları

Gamak motor İstanbul merkezli ve üretiminin İstanbul’da yapıldığı motor markasıdır. IEC 56 yapı büyüklüğünden başlayarak 450 yapı büyüklüğüne sahip bir üretim kapasitesi vardır. Otomasyonda ihtiyaç duyulan çok geniş bir yelpazeye sahip üretimiyle popüler bir marka haline gelmiştir.

Her motorda olduğu gibi Gamak marka motorlarda da arıza sorunuyla karşılaşılabiliyor. Bu tarz durumlarda özellikle sanayide zaman kaybı yaşamamak adına Gamak motor yedek parçaları deponuzda bulunması halinde çözümü hızlıca sağlayabilirsiniz. Deponuzda bulunan yedek parçayı bozulan kısımla değiştirmeniz durumunda sorun hızlıca çözülmüş olur.

Gamak motor yedek parçaları olarak Gamak klemens kutusu, Gamak ön ve arka kapak, Gamak tas, Gamak pervane, Gamak flanş genelde ihtiyaç olan parçalardır. Botem tüm bu parçaları sizler için çok uygun fiyata satmaktadır. Bizleri tercih ederek alışveriş yapmak için internet sitemizde ihtiyacınız olan ürünü seçerek talep formunu doldurmanız. Doldurulan talep formuna göre en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, ihtiyacınız olan ürünü kargoya vermekteyiz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!