Latinceden gelen tri kelimesi üç anlamını belirtmektedir. Trifaze diye belirtilen elektrik motorları 3 fazlı elektrik motorlarıdır. 3 faz vardır ve her faz arasında 120 derecelik faz farkına sahiptir. Tek fazlı 3 yapının birleşimiyle meydana gelen 380 volt gerilime sahip olan sanayi elektriği olarak söylenmektedir. Sanayi elektriği diye geçmesinin en büyük sebebi ise trifaze elektrik motorlarının genellikle sanayide kullanılmasından dolayıdır.

Trifaze elektrik motorları verimlilik oranına göre farklı sınıflara ayrılmaktadır. Bu sınıflar “IE1- Standart Verimli”, “IE2- Yüksek Verimli”, “IE3- Çok Yüksek Verimli”, “IE4- Süper Premium Verimli”dir. Trifaze motorlar monofaze motorlara oranla daha yüksek ilk hareket torkuna sahip olmasından dolayı daha verimli bir yapıdadırlar. Bunun haricinde üretilmesi ve yapısal anlamda daha sadedir. Çalıştırılmaları kolay, sessiz ve güvenlidir. Aynı zamanda olası sıkıntılarda bakım yapması çok daha rahattır.

trifaze elektrik motorları

Botem ile çok uygun fiyata trifaze elektrik motorları satın alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek. İsterseniz internet sitemizde bulunan numaramızdan arayıp sipariş verebilirsiniz, isterseniz internet sitemizden istediğiniz motor tipini seçerek ardından gelen talep formunu doldurabilir ve size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Girdiğiniz bilgiler doğrultusunda size ulaşarak ihtiyacınız doğrultusunda trifaze elektrik motoru seçimini yaparak, adresinize en kısa sürede kargolarız. Eğer tüm bunları istemezseniz bizi adresimizde ziyaret ederek elden de teslim alabilirsiniz.

Trifaze elektrik motorları monofaze elektrik motorlarına oranla daha verimli olduğu için ayrıca 3 faza sahip olmasından kaynaklı kalkışları kendi kendine kolay bir şekilde yapmasından dolayı endüstride tercih etmeniz sizi daha çok kar ettirecek bir seçim olur.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!