İlgili Faliyetler

Pil Nedir?

Pil, içerisindeki elektrik enerjisini kimyasal bağ olarak saklayabilen bir malzemedir. Kimyasal bağ olarak saklanırken ihtiyaç olması durumunda bu enerjiyi tekrar elektrik enerjisi olarak verebilmektedir. Piller kendi içerisinde kullanım yerlerine göre farklı çeşitlere sahiptir. Bunların en çok bilinen ve kullanılanları şu şekildedir: Lityum piller, kalem piller, ince piller, çinko-karbon piller.

Pillerin içerisinde kimyasal bağ olarak saklanmasında yardımcı olan kimyasal maddelerden dolayı insana çok büyük zararlar verebilir. Tabii bunun yanında doğaya atılması durumunda, doğaya da oldukça zarar vermektedir. Bundan dolayı pilleri doğa yerine geri dönüşüm kutularına veya çöp kutularına atmaya dikkat etmeliyiz.

Akü Nedir?

Akü, pile benzer bir yapıdadır ve akülümatör kelimesinden türeyen kısaltılmış halidir. İçerisinde kimyasal olarak enerji depolar ve ihtiyaç olması durumunda içerisinde bulunan kimyasal enerjiyi, elektrik enerjisine çevirerek tüketilmesini sağlar. Akülerin iç yapısın elektro kimyasal hücrelerin birleşmesiyle meydana gelmektedir. Aküler içerisinde kullanılan kimyasal maddelere göre sınıflandırılmaktadır. Bunlara örnek olarak Kurşun- asit, Lityum- İyon, Nikel- Kadminyum, Nikel- Demir gibi materyallerdir.

Pil ve Akü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pil ve akülere ihtiyacınız varsa satın almadan önce dikkat etmeniz gereken birçok şey bulunur. Bunlara dikkat etmemeniz durumunda istediğiniz verimi alamayabilirsiniz, kullanılacakları sisteme zarar verebilirsiniz. Peki pil ve akü almadan önce nelere dikkat etmelisiniz?

Pil ve akü almadan önce öncelikle malzeme kalitesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun haricinde markası da çok önem taşımaktadır. Çin malı ürünleri tercih etmeniz durumunda patlama, yanma durumlarının yaşanma ihtimali yükselir. Malzeme kalitesinin düşük olması sebebiyle beklediğiniz kullanım ömründen çok daha kısa sürede kullanılmaz hale gelebilir. Kullanılacağı sisteme bağlandığında gerekli voltajı sağlamazsa, dalgalanma yaparsa veya gereğinden fazla voltaj sağlarsa bu tarz durumlarda sisteme zarar verebilir.

Botem olarak pil ve aküler kategorimizde sizler için en kaliteli markaları tercih ediyoruz. Önceliğimiz her zaman müşteri memnuniyeti. İnternet sitemizde ihtiyacınız olan pil veya aküyü tercih ederek talep formuna bilgilerinizi girerek doldurabilirsiniz. Botem size gün içerisinde geri dönüş yaparak ihtiyacınız doğrultusundaki pil veya aküyü seçip hemen kargoya vermektedir. En uygun fiyata en yüksek performans garantisiyle hizmetinizdeyiz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!