Piller kendi arasında sınıflara ayrılmaktadır. Bu pil çeşitleri kullanılacağı yere, kullanılan devredeki voltaja ve bağlantı tipine göre değişiklik göstermektedir. Kalem pillere aynı zamanda AA piller denilmektedir. Kalem pil halk dilinde söylenen şeklidir. AA pil ile çalışan cihazların çalışabilmesi için AA pil satın alıp takmalısınız.

AA pili satın alırken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. AA pil alırken markasının kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Eğer yan sanayi diğer bir tabirle Çin malı pilleri tercih etmeniz durumunda sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu sorunların başında yangın çıkma ihtimali geliyor. Onun haricinde pil ömrünün kısa olması ihtimali vardır. Pilin tam dolu olmadan size satılmış olma ihtimali vardır. Bundan dolayıdır ki pil satın alırken markalı olmasına dikkat edin.

kalem piller

AA yani kalem piller 1,5 Volt değerine sahiptir. Eğer ki ihtiyacınız olan 3 Volt varsayalım. O durumda 2 adet AA pil alarak birbirine seri bağlarsanız 3 volt çıkış elde edersiniz. Bu hesaplama doğrultusunda ihtiyacınız olan voltaj değerindeki sisteme göre pil dizaynı yapabilirsiniz. Eğer çok daha fazla voltaj değerine ihtiyacınız varsa ozaman C pil, D pil veya 9 Volt pil seçeneklerine yönelmeniz daha doğru olacaktır.

Kalem piller satın alacağınız zaman markasının kaliteli olmasına dikkat etmeniz gerektiğini söylemiştik. Hem kaliteli hem de uygun fiyata kalem pil almak için bizi tercih edebilirsiniz. Botem her türlü elektrik malzemesi satışını yapmaktadır. AA pillerin satışını hem uygun fiyata yaparken hem de kaliteli ürünleri tercih ediyoruz. Müşteri memnuniyetine önem veriyoruz. İnternet sitemizden satın almak için talep formunu doldurmanız durumunda sizlere geri dönüş yapmaktayız. Eğer isterseniz telefonla arayıp o şekilde de sipariş geçebilirsiniz. Eğer onu da tercih etmezseniz adresimize gelerek elden teslimde alabilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!