Geçtiğimiz yüzyıllarda pil sistemleri üzerinde çeşitli araştırmalar yapılarak elektrot ve elektrolit maddelerini test etmişlerdir. Bu testlerde lityum metali oldukça ilgi gören bir detay olmuştur. O zamandan bu zamana kadar Lityum pillerin negatif elektrot olarak farkını görmüşler ve günümüzde hemen hemen tüm elektronik cihazlarda lityum piller kullanılıyor.

lityum piller

Lityum pillerin tercih edilmesi birçok avantaja bağlıdır. Uzun bir çevrim ömrüne sahip olması, herhangi bir bakıma ihtiyaç duymaması, çalışma sıcaklığı aralığının oldukça geniş olması, şarj dolum hızının yüksek olması, herhangi bir hafıza etkisi olmaması, enerji yoğunluğu yüksek olması ve uzun ömürlü olması bu avantajların genelidir. Tabii bunun yanında dezavantajları da mevcut. Onlara örnek olarak devamlı şarj edilmesi durumunda şarj depolama kapasitesinde oluşabilecek kayıplar, patlama riski, ömürlerinin her geçen gün azalarak şarj depolama kapasitesinin azalması.

Lityum pil alınacağı zaman kalitesine dikkat edilmesi gerekiyor. Aksi takdirde beklediğinizden çok daha az verim görebileceğiniz gibi kullanacağınız sisteme zarar verme ihtimalide yüksektir. Bu yüzden lityum piller kaliteli mümkünse güvenilir markadan tercih edilmeli.

Botem sizler için en kaliteli lityum pilleri tercih ve tedarik ediyor. Tüm bu kalite ve güvenilirliğin yanında en uygun fiyat garantisini de vermekteyiz. Eğer Botem aracılığıyla lityum pil sahibi olmak istiyorsanız sitemizde pil ve aküler kategorisinden lityum pillere tıklayarak karşınıza çıkan talep formunu doldurmanız durumunda sizlerle iletişime geçiyoruz. İhtiyacınız doğrultusunda bilgileri teyit ederek adresinize kargo ile gönderiyoruz. Eğer bu şekilde satın almak istemezseniz sitemizde bulunan telefon numarasını arayarak ulaşıp siparişte verebilirsiniz. Aklınıza takılan tüm satış öncesi sorular için ise info@botem.com.tr mail adresimizden ulaşabilirsiniz. Müşteri memnuniyetinin yüksek olduğu kaliteli, güvenli ve ucuz lityum piller için bizi tercih etmekte çekinmeyin.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!