İlgili Faliyetler

Özel bir izolasyon hammaddesinden üretilen makaronlar, farklı çap genişliğine sahip yalıtım malzemeleridir. Kabloların çevresinin sıkıca sararak yalıtım sağlamasının yanı sıra enerji tasarrufunda fayda sağlarlar. İsteğe göre çap ölçüleri değişebilmektedir. Renk çeşitleri geniş bir yelpazeye sahiptir. Siyah, mavi, kırmızı gibi farklı renklerde kullanılabilirler. Şeffaf renkteki modelleri de tercih edilebilmektedir. Proje üzerinde çalışırken işaretleme yapılmasını kolaylaştırmak amacıyla farklı renkteki makaronlar kullanılır.

Makaron Çeşitleri

Makaron çeşitleri birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Isıyla daralan makaronların kullanım alanları arasında otomotiv, endüstriyel üretim, kablolama gibi işler yer almaktadır. Isıya maruz kaldıkça çapında daralma meydana gelir. Bu daralma sonucunda kabloyu sıkıca sarar. Kablonun dış etkenler tarafından deformasyona uğraması bu işlem ile engellenir. Eğilme, bükülme, yanma gibi sorunların çözümünde makaron kullanımı önemli bir rol oynar. Telekomünikasyon sektöründe daralan makaronlar daha fazla kullanılır. İletişim ağının kesintiye uğramaması için makaron kalitesi üst düzey olmalıdır. Elektrik tesisatı döşeyen ustaların da bu tür makaronlar ile çalıştığı görülecektir.

Yüksek ısıdan etkilenmeyen, aksine performans yükselten makaronlara ısıya dayanıklı makaronlar adı verilmektedir. Halk arasında yanmaz makaron olarak bilinir. Yüksek ısının olduğu projelerde bu tür makaronlar kullanılır. Kablo veya borunun ısıdan etkilenmemesi için özel bir şekilde dizayn edilmiştir. Cam elyaf ve silikon çeşitleri müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilir. Isıtıcılarda ve soğutucularda rahatlıkla kullanılabilir. Endüstriyel üretim gerçekleştiren fabrikalarda yanmaz makaronlar tercih edilmektedir. Sargı makaronları yine birçok alanda kullanılan modeller arasındadır.

Makaron Fiyatları

Piyasadaki makaron fiyatları birbirinden farklı ücretlerde sunulabilmektedir. Makaronun yapıldığı hammadde, ürün fiyatlandırmasının ilk aşamasıdır. Makaronun çapının kaç milimetre olacağı fiyatlandırmada önemli rol oynar. Çapı daha geniş makaronların ücretlendirmesi farklı olacaktır. Son olarak makaronun uzunluğuna göre ana fiyat belirlenir.

Yapılacak işin niteliğine göre makaron seçimi yapılması gerekir. Piyasa fiyatının aşağısında satışı yapılan ürünlere dikkat edilmelidir. Çünkü kablolama işinin risk seviyesi yüksektir ve kalitesiz malzeme kullanımı sonrasında birtakım sorunlar yaşanabilir. Makaron fiyatları konusunda araştırma yaparken bu konu dikkate alınmalıdır. Sitemizde bulunan makaron modelleri için fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!