Makaronlar, elektrik ve elektronik ürünlerin endüstriyel aşamalarında kullanılan izolasyon malzemeleridir. Kablonun çevresini sarar ve kabloyu dış etkenler korur. Isı yalıtımı sağladığı gibi enerji tasarrufu amacı da taşır. Belirli çaplarda üretilip talebe göre farklı renklerde olabilir. Farklı renklerde kullanılması sayesinde projelerde işaretleme yapılması daha kolay hale gelir. Siyah rengin yanı sıra kırmızı, yeşil ve şeffaf renklerdeki makaronlar tercih edilmektedir. Sargı makaronları ise yine farklı renk ve çap genişliğinde bulunabilmektedir.

sargı makaronları

Sargı makaronu çeşitleri arasında farklı modeller bulunmaktadır. Isıya dayanaklı makaronlar düşük ve yüksek ısılarda verimi artırır. Bu sayede ısıtıcı ve soğutucu aletlerinde büyük avantaj sağlar. Endüstriyel alanlardaki kullanım miktarı oldukça fazladır. Cam elyaf ve silikon makaron modelleri talebe göre istenilen çap genişliğinde üretilebilir. Daralan makaronlar ise ısıya duyarlı izolasyon malzemeleridir. Isı ile temas ettiğinde daralarak kablonun çevresini sarar. Böylece kablonun dış etkenlerce zarar görmesi engellenmiş olur. Adaptör, şarj aleti kablolarında bu tür makaronların kullanıldığı bilinmektedir.

Sargı makaronu fiyatları bazı faktörlere değişkenlik gösterebilir. Uzunluk, çap, model gibi ayrıntılar makaronun fiyatını belirler. Web sitemizde bulunan makaron modelleri en son teknoloji kullanılarak üretilen, kaliteli hammadde kullanımıyla hazır hale getirilen malzemelerdir. Bu ürünler hakkında size özel hazırlayacağımız fiyat teklifini alabilmek için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Soru ve istekleriniz için sitemizde bulunan iletişim numaralarını kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!