Makaronlar, elektrik kablolarının yalıtımında önemli rol oynayan koruyucu işlevli izolasyon ürünleridir. Piyasada farklı türde modellerinin olduğu görülecektir. Isıya dayanıklı makaronlar bu çeşitler arasında yer almaktadır. Halk arasında yanmaz makaron adıyla da bilinebilmektedir.

Talebe göre farklı boyutlarda ve çap genişliğinde üretilebilirler. Renk seçeneklerinin geniş bir yelpazede olduğu söylenebilir. Farklı renkler tercih ederek, projelerde işaretleme yapılabilmesinin önü açılır. Makaronun üzerinde bulunan yalıtım vernikleri ürünün dayanıklılığı arttırır. Endüstriyel üretim dallarında sıklıkla kullanılır.

ısıya dayanıklı makaronlar

Isıya Dayanıklı Makaron Çeşitleri

Cam elyaf makaron ve silikon makaron modelleri en çok tercih edilenler arasındadır. Yüksek ısı gerektiren işlemlerde kabloyu sararak zarar görmesinin önüne geçer. Kullanım alanları değişkenlik gösterebilmekle birlikte, -60 ile +250 dereceye kadar verimli bir performans gösterir.

İzolasyon gerektiren elektronik sistemlerin kablolarında, aydınlatma sistemlerinde, ölçüm aletlerinde, ısıtıcı ve soğutucularda rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca enerji maliyetini düşürmek bu tip makaronlar için tercih edilir. Dışarıdan gelebilecek etkenlere karşı koruma sağladığı gibi çevreye verilebilecek zararı da engeller.

Isıya Dayanıklı Makaron Fiyatları

Piyasada farklılık gösterebilmektedir. Uzunluğu, boyutu, çapı gibi faktörler yanmaz makaronların fiyat endeksini belirler. Kalite kontrol testlerinden geçirilen hammaddelerden üretildikleri için fiyatlarının çok ucuz olması beklenemez.

Web sitemizde bulunan makaron çeşitlerine göz atabilir, sizin için en uygun ürünü seçebilirsiniz. Size özel hazırlayacağımız fiyat teklifimizi alabilmek için talep formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!