Özel bir izolasyon maddesinden yapılan daralan makaron, ısının verdiği etki ile birlikte daralarak küçülen bir yapıya sahiptir. Bu tür makaronların kullanım alanları arasında elektriksel izolasyon, etiketleme, sınıflama, koruma gibi operasyonlar yer alır. Isıya maruz kaldığında çapında küçülme meydana gelir. Böylece sardığı kablonun etrafını sıkı bir şekilde saracaktır. Bu işlemin yapılma nedeni ise sarılan kablonun dış faktörlerden korunarak zarar görmesini engellemektedir.

daralan makaronlar

Daralan makaron çeşitleri piyasada başka isimlerle bilinebilmektedir. Makaron kablo, kablo makaronu, ısıyla daralan makaron gibi farklı tanımları bulunur. Ancak bu tanımların hepsi genellikle tek bir ürünü işaret etmektedir. Farklı renk çeşitleri bulunmaktadır. Müşterilerin tercihleri siyah renk üzerine yoğunlaşır. Mavi, kırmızı, sarı, yeşil gibi renkleri de bulunabilir.

Makaronların geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Elektrik elektronik sanayisinde sıklıkla kullanılır. Otomotiv, endüstri, telekomünikasyon gibi sanayi dallarında sürekli ihtiyaç duyulan bir üründür. Elektrik ile ilgili işlerde mutlaka kullanılması önerilmektedir. Çünkü bu tür makaronlar sayesinde kabloların dış etkenlere karşı koruması sağlanmış olacaktır. Ayrıca kabloda çıkabilecek bir elektrik arızasına karşı makaronlar devreye girer ve dış çevreye zarar vermesini engeller. Kulaklık ve şarj aleti gibi sıkça kullanılan basit ürünlerde makaron tekniğinin olduğu görülecektir.

Daralan makaron fiyatları piyasada farklılık gösterebilir. Fiyatlandırma ölçütü olarak uzunluk miktarı baz alınır. Sitemizde bulunan daralan makaronlar hakkında fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!