Aydınlatma için kullanılan çeşitli araçlar bulunuyor. Bu tür araçlar ile ev tipi aydınlatmanın yanı sıra örneğin stat aydınlatması ya da sokak aydınlatması gibi amaçlar da yerine getiriliyor. Günümüzde bu tür kullanımların örnekleri artabiliyor. Bunun yanında aydınlatma makine içinde olabildiği gibi daha geniş alanlarda da öne çıkabiliyor.

yüksek tavan armatürleri

Bu açıdan farklı isimler ile kullanılan lambalar, armatürler yine ön plana çıkıyor. Daha fazla ışık gücü gerektiren alanlarda kullanılan armatürler aynı zamanda kullanıldığı yüksekliğe göre de isimlendirilebiliyor. Bu tür armatürler led teknolojisi ile buluşarak daha nitelikli kullanım imkanı meydana gelebiliyor. Günümüzde evlerde, iş yerlerinde ve daha farklı alanlarda armatür ve diğer cihazlar ile aydınlatma mümkün olabiliyor.

Yüksek ve Alçak Tavan Uygulamaları

Armatürler yükseklik bakımından kullanıldığı yere bağlı olarak yüksek ve alçak tavan armatürleri olarak ikiye ayrılıyor. Düşük tavan armatürleri genellikle 6 metre ve daha az yükseklikte yapılan uygulamalarda ön plana çıkıyor. Yüksek armatür uygulamaları ise daha fazla yüksekliklerde kullanılan aydınlatma araçlarına verilen ismi kapsıyor.

Düşük aydınlatma armatürlerinin ve yüksek tavan armatürlerinin kullanım yerleri değişebiliyor. Örneğin otoparklarda ve diğer sistemlerde düşük tavan uygulamaları ön plana çıkarken çeşitli şantiye alanlarında ise ve stat uygulamalarında ise genellikle yüksek tavan uygulamaları ön plana çıkıyor. Düşük ve yüksek aydınlatma armatürleri için farklı araçlar ve teknolojiler kullanılıyor.

Yüksek Tavan Armatürleri Nasıl Aydınlatma Yapar

6 metre ile metre arasında yapılan bu tür uygulamalar sayesinde aynı zamanda farklı kullanım teknikleri işin içine giriyor. Özel olarak sağlanan ışık dağıtım özellikleri ile bu tür uygulamaların nitelikli aydınlatma ihtiyaçlarını karşılaması mümkün olabiliyor. ışığı yere doğru odaklamak için alüminyum reflektörler ya da özel lensler kullanılıyor. 

Bu tür uygulamalarda zeminin aydınlatılmasının yanı sıra düşük düzeylerin aydınlatılması da önem taşıyor. Günümüzde bu tür uygulamaların sıklıkla yer aldığı geniş açık alanlarda istenilen aydınlatma sağlanabiliyor. Çeşitli açık hava toplantılarında bu tür armatürler kullanılabiliyor. Birçok alanda kullanılan yüksek tavan armatürü aynı zamanda endüstri tesislerinde de sıklıkla kullanılan aydınlatma cihazları olarak ön plana çıkıyor.

Yüksek Tavan Armatürleri ve Led Teknolojisi 

Gerek enerji verimliliği gerekse de daha iyi bir aydınlatma sağladığı için tercih edilen led teknolojisi armatürlerde aydınlatma sağlamak için sıklıkla kullanılıyor. günümüzde bu tür alanlarda led teknolojisinin kullanılması ile birlikte enerji tasarrufu sağlamanın yanı sıra aynı zamanda daha iyi bir ışık kalitesi sağlamak da mümkün olabiliyor.

Bu tür özellikleri ön plana çıkan farklı marka ve model yüksek tavan armatürü ile yapay ışıklandırma meydana getirmek de mümkün olabiliyor. esasen daha doğal bir görünüm elde etmek ve insanı rahatsız etmeyen bir ışık ortamı sağlamak açısından da yüksek tavan armatürü ön plana çıkıyor.

Led Aydınlatma Armatürleri

Farklı marka ve modellerde bu tür ürünleri bulabilmek mümkün oluyor. Tavan uygulamaları olarak kullanılan bu armatürler ile nitelikli aydınlatma da mümkün olabiliyor. yüksek led aydınlatma gücünün kullanılması ile birlikte bu tür armatürlerin giderek daha fazla alanda kullanılması da mümkün olabiliyor. doğal ışık görünümü de bu tür uygulamaların kullanılmasını mümkün kılıyor.

Boyut olarak farklı boyutlarda ve ebatlarda led yüksek tavan armatürlerinin yanı sıra şekil olarak da farklı modellerin kullanıldığı görülüyor. Kullanılan elektrik gücü açısından 100 w değerinde ya da daha farklı değerlerde led aydınlatma armatürleri günümüzde öne çıkan ürünler arasında yer alıyor. Çeşitli alanlarda bu tür aydınlatma ürünlerini bulabilmek mümkün olabiliyor.

Aydınlatma Armatürü Seçimi

Bu tür ürünlerin seçimi aşamasında uygulama yapılacak ortamın özellikleri ve istenilen ışık seviyesi öne çıkıyor. Bu açıdan piyasada 80 W ile 150 W arasında değişen farklı özellikte armatür ürünleri bulunuyor. Genellikle Alüminyum reflektör kullanılmakla birlikte farklı yansıtıcı özellikte malzemelerin de kullanıldığı görülüyor. 

Led kısımlarının korunması aşamasında genellikle temperli cam koruyucuları ön plana çıkıyor. Aynı zamanda ısıya dayanıklı olan bu tür koruyucu malzemeler ile aydınlatma armatürü kullanımı ön plana çıkıyor. Aydınlatma yapılacak alana bağlı olarak farklı ışık akısı olan ürünleri tercih etmek de mümkün olabiliyor. Ortamın özelliklerine göre farklı modellerin tercih edilmesi ile birlikte nitelikli aydınlatma da mümkün olabiliyor.

Güçlü Led ve Aydınlatma Armatürleri

Aydınlatma armatürlerinin ışıklandırma amacı ile kullanımı ile birlikte güçlü bir aydınlatma elde edilebiliyor. Aydınlatma amacı ile kullanılan led teknolojisinin kullanılması ile birlikte gerek düşük düzey uygulamalarında gerekse de taban ve zemin aydınlatma için armatürler önemli bir görev üstleniyor.

Fiyatlar açısından internet ortamından nitelikli çözümler sunmak mümkün olabiliyor. aynı zamanda bu tür çözümler açısından kaliteli malzeme ile daha iyi çözümlerin sağlanması ve daha sağlıklı bir aydınlatma sağlanması da mümkün olabiliyor. günümüzde bu tür çözümler ile nitelikli bir aydınlatma da mümkün olabiliyor. birçok açıdan bu tür aydınlatma sistemlerinin sağlanması ile insanların beklentilerinin karşılanması da mümkün olabiliyor. farklı aydınlatma ihtiyaçları için bu sistemleri kullanmak mümkün.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!