Tekirdağ bobinaj tamir ve onarım hizmetlerimizde, tüm elektrik motorlarına ait geri sarma uygulamalarını uzman ekibimiz ve profesyonel ekipmanlarımızla gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda her onarım işi titizlikle incelenir. Motorunuzu orijinal üretim durumuna döndürmek için gereken tüm onarımlar konusunda geniş bir hizmet yelpazesine sahibiz. Sektörün en zorlu spesifikasyonlarına bağlı kalarak çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Tekirdağ Bobinaj Hizmeti

Ufak AC ve DC motorlarından 10.000 HP güce ve 40 tona kadar olan motorlarla ilgili yeniden tasarım, bobinaj, motor sarımı, onarım ve tamir hizmetleri veriyoruz. Onarım hizmeti verdiğimiz her motor, arıza tespiti için anali edilir ve eksiksiz bir mekanik incelemeye tabi tutulur. Tekirdağ bobinaj hizmetimizle, onarım çalışmalarımızın her aşaması planlıdır ve yüksek standartlara tabidir.

Bilgisayarla çalıştırılan bobin makinelerimizde her türden solenoidler, fren bobinleri, mıknatıs bobinleri ve bobinler sarılabilir.

Her sarım, doğruluk ve uygun tasarım için bilgisayar tarafından doğrulanır. Her stator, soyma işleminden önce ve sonra çekirdek kaybı testine tabi tutulur. Dalgalanma karşılaştırma testi, polarizasyon indeksi ve AC/DC hipot testinin tümü standart çalışma prosedürümüzün bir parçasıdır.

Sargılar, benzersiz epoksi/polyester karışım reçinemizle Vakum Basıncı Emprenyesi (VPI) işlemine tabi tutulur ve bu da hermetik olarak kapatılmış üniteler dahil tüm çalışma ortamlarında maksimum motor koruması sağlar.

tekirdağ bobinaj

Tekirdağ Bobinaj Uygulamaları

Botem’in tam donanımlı makine atölyesi, sektörün rekabet ortamında bizi farklı kılıyor. Tüm onarım süreçlerinin tek çatı altında gerçekleştirilmesi, bobinaj uygulamalarında avantaj sunacaktır. Bobinaj hizmetlerinde makinenizin düşük titreşimle çalıştığından emin olmak için, bilgisayarlı enstrümantasyonla donatılmış araç ve denge stantları kullanıyoruz. Bilgisayarla yürütülen testte en büyük motorları bile nominal voltajda test ediyoruz. 

Tekirdağ AC ve DC Motor Sarımı ve Onarımı

AC ve DC motorlar, su pompaları ve buzdolapları gibi ev aletlerinden konveyör bant gibi endüstriyel ekipmanlara kadar çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. 

AC motorlar, DC motorları çalıştıran doğru akımın aksine, alternatif akım tarafından yönetilen elektrik motorlarıdır. AC motorlar genellikle stator ve motorun dışında düzenlenmiş elektromıknatıslar şeklindeki bobinlerden oluşan bir dış sabit mahfaza olmak üzere iki parçadan oluşur. 

Bu sistem, dönen bir manyetik alan oluşturmak için alternatif bir akımla sağlanır. İkinci dönen manyetik alan, bir iç rotor, metal aks, tel halkası, metal çubuklardan ve çıkış miline bağlı ara bağlantılardan yapılmış bobinden oluşur. 

AC motorlar, fırçalar ve komütatörler gibi ortak aşınma parçalarına sahip olmadıkları için çok uzun bir ömür potansiyeline sahiptir - oldukça az bakım gerektirir, AC motorlar için rutin incelemeler genellikle ihmal edilir. Motorunuz arızalanırsa veya düşük performansla karşılaşırsa, teknik bir uzman tarafından incelenmelidir.

Tekirdağ Fren Bobinaj

Kuruluşundan bu yana Botem, Türkiye genelinde fren bobini sarma hizmetleri vermektedir. Temel uzmanlıklarımızdan biri olan birinci sınıf fren bobini sarma ve bakım hizmetlerini sağlamak için tamamen profesyonel teknisyenlere ve etkin kaynaklara sahibiz.

Bren bobininizi tekrar yeni gibi çalışır hale getirmek ve ekipmanınızın tekrar sizin için verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak için zamanında ve uygun maliyetli bir şekilde verimli çalışma durumuna geri döndürme uzmanlığına sahibiz. Tekirdağ fren bobinaj, AC ve DC için tam geri sarma yapıyoruz.

Hassas ve üstün ekipman için fren bobinlerini, rotorları, armatürleri, motoru, jeneratörleri ve solenoid bobini yeniden yapıyor, geri sarıyor ve değiştiriyoruz.

Değerli zamanınızdan ve maliyetten tasarruf ederken üretim hattınızı ve endüstrinizi hareket halinde tutmak için fren bobinlerinizi ve elektrik motorunuzu güvenilir profesyonellerimize teslim edin. Detaylı bilgi için web sitemizdeki iletişim formundan veya telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!