Elektrik panoları elektrik sistemlerinin kontrol edilmesi ve bu tür sistemlerin güvenle kullanımı amacı ile öne çıkan özellikler taşıyor. Günümüzde bu tür sistemlerin yaygın olarak kullanılması ile kaçak akımların engellenmesi, yüksek gerilim nedeni ile makinelerin zarar görmesinin engellenmesi ya da yüksek akım sırasında elektrik akımının kesilmesi gibi avantajlar sağlanabiliyor. Saç panoların içerisinde birçok farklı eleman bulunuyor. Devre kesiciler, klemensler, sigortalar, akım düzenleyiciler, sayaçlar gibi birçok farklı pano malzemesi sac panolarda yer alıyor. Bu tür özellikleri ile nitelikli kullanım mümkün olabiliyor.

sac panolar

Saç Panoların Kullanıldığı Yerler

Evlerde iş yerlerinde ve daha birçok önemli alanda bu tür elektrik panoları kullanılıyor. genel kullanım alanlarına bakıldığında ise saç panoların evlerde, inşaat alanlarında, iş yerlerinde ve sanayi tesislerinde daha fazla bir şekilde kullanılması mümkün görülüyor. Elektrik ile ilgili hemen hemen her yerde pano kullanımı ile gerek elektriğin iletilmesi gerekse de risklerin ortadan kaldırılması mümkün oluyor.

Dağıtım şebekelerinde, sıva üstü ve sıva altı uygulamalarında sac pano uygulamalarına daha sık rastlanabiliyor. Aynı zamanda bu tür sistemlerin kullanımı sıva altı ve sıva üstü olarak da görülebiliyor. Elektrik tüketim miktarlarının tespit edilmesinden, kaçak akımların kontrol edilmesine ve yüksek akım geldiğinde sistemin durmasına varıncaya değin birçok alanda elektrik panolarının kullanılması ile kullanılan alanların çeşitliliği artıyor. Aynı zamanda jeneratör sistemlerinin düzenlenmesi aşamasında da yine sac panolar öne çıkan özellikleri ile müşteriler tarafından tercih ediliyor.

Sac Pano Özellikleri

Sac panoların çeşitliliği özellikleri bulunuyor. Bu özelliklerin başında ise, analog sistemlerin yerini giderek daha fazla alan dijital sistemler olması geliyor. Dijital göstergelerin sac panolar ile birlikte kullanılması ile birlikte daha kaliteli bir kullanım imkanı ortaya çıkıyor. Bunun yanında sac panoların daha farklı özellikleri de bulunuyor.

Trapez sac pano uygulamaları sıklıkla tercih ediliyor. Bunun yanında boyut olarak da kullanılan yere özel uygulamaların hayata geçirilmesi de mümkün olabiliyor. Taban saclı modellerin yanı sıra daha farklı modeller de yine tercih ediliyor. Paslanmaz özellikte sac panoların kullanımı ile birlikte uzun süreli kullanım mümkün olabiliyor. İstenilen ebatlarda ev içi ve dışında ya da iş yerlerinde ihtiyaca uygun çözümler sağlanabiliyor.

Sac Pano Çeşitleri

Bu tür ürünlerin çeşitli özellikte olanları farklı kullanım yerlerinde tercih ediliyor. Ahşap kirişli ya da sac tabanlı modellerin yanı sıra müşteri beklentilerine özel çözümler için de yine farklı sac panolar imal edilebiliyor. Tablo şeklinde ya da dikili tarz panolar farklı kullanım yerlerinde öne çıkıyor. Bunun yanında bu tür panoların yüksek gerilim ve orta gerilim ile ilgili farklı modelleri bulunuyor.

Özellikle son dönemde sac trapez modelleri ile müşterilerin beklentileri karşılanabiliyor. Piyano pano, tekpan pano gibi farklı marka ve modellerde pano kullanımı sıklıkla tercih ediliyor. Akım faz sayısına göre de bu tür uygulamaların değişik versiyonları ülkemizde sanayi ya da ev tipi uygulamalar için tercih ediliyor.

Çeşitli Sac Pano Kullanımları

Farklı kullanım alanı bulunan sac panoların ana devre kesici ya da sigorta kabini gibi özellikleri bulunabiliyor. Ana pano dış kısımdan gelen elektriğin dağıtılmadan önce uğradığı son nokta olarak tarif edilir. Bu pano üzerinde ölçü aletleri, sayaç, ana şalter, sinyal lambaları ve diğer malzemeler öne çıkmaktadır.

Dağıtım tablolarının ve ilave çeşitli kabloların yer aldığı ilave panolarda sac pano örnekleri arasında yer alıyor. Bu tür panoların içerisinde şalter, elektrik sigortası, sinyal lambaları yer alır. Ana panodan beslenen dağıtım tabloları ise çeşitli linye ekipmanlarını üzerinde barındırır. Kumanda tabloları ise çeşitli şantiye alanlarında tesisatların uzaktan kumanda edilmesine yarayan sistemleri bünyesinde barındırır.

Çeşitli inşaat alanlarında kullanılan vinç, asansör, aydınlatma sistemlerinin güç gereksinimlerinin karşılanması adına sunulan çözümler olan sac panolar yine farklı sac panolara örnek olarak verilebilir. Nem ve tozun çok olduğu yerlerde ise etanş panoları sıklıkla tercih edilir. Bu tür panolar tozdan korunmak için özel olarak imal edilmektedir.

Çeşitli pano ekipmanlarında gereken topraklama tertibatı gerçekleştirilerek sistemin insan sağlığını riske atacak olmaması önem taşımaktadır. Bunun yanında sistemlerin elektrik aksamlarının kontrol aşamasında ve kaçak elektriğin tespiti aşamasında da önemli rolleri bulunmaktadır.

Pano İmalatı

Sac panolarda kullanılan çeşitli ekipmanlar bulunuyor. Bu tür ekipmanlar ile nitelikli pano elemanlarının yerine getirilmesi sağlanabiliyor. Özellikle son yıllarda öne çıkan pano imalatında önemli olan çeşitli malzemeler bulunuyor. Bara ve bara izolatörleri yalıtım amaçlı kullanılan pano malzemeleri olarak öne çıkıyor.

Çeşitli sakıncaları engellemek için kullanılan kablo pabuçlarının yanı sıra, elektrik akımının iletilmesini sağlayan çeşitli iletkenler yine pano imalatı aşamasında öne çıkan elemanlardır. Kablo bağları, kablo klemensleri, kablo kanalları gibi farklı elemanlar ile pano imalatının gerçekleştirilmesi mümkün olabiliyor. aynı zamanda bu tür uygulamalar sayesinde panoların nitelikli olarak sağladığı avantajlar da artıyor. Bu tür standart malzemelerin yanı sıra daha farklı elemanlar da yine pano imalatı aşamasında tercih ediliyor.

Pano İmalatında Sıklıkla Kullanılan Malzemeler

Plastik kablo rekorları, hareket rayı, montaj plakaları kızağı, montaj profili gibi farklı elemanlar da pano uygulamalarında sıklıkla karşımıza çıkıyor. Bunun yanında yine pano imalatı ve uygulaması aşamasında kullanılan, sabit raflar, ünite ara contası, lambalı kapı anahtarı, parça montaj plakaları gibi farklı ürünler bu tür uygulamalarda ön plana çıkıyor.

Pano imalatı aşamasında çeşitli firmalar öne çıkıyor. Bu tür firmalar üretim ve satış kısmında müşterilere hizmet veriyor. aynı zamanda bu tür ürünlerin kullanımı konusunda müşteri desteği de yine bu tür firmalar tarafından sunuluyor. 

Firmamızdan Kaliteli Sac Pano Modellerini Tercih Edebilirsiniz

Firmamız ürünleri ile nitelikli ve kaliteli sac pano uygulamalarına erişebilirsiniz. Günümüzde kullanılan farklı marka ve model uygulamaları ile istediğiniz özellikte ve fiyatta sac modellerini firmamızdan temin edebilmeniz mümkün oluyor. Gerek kalite gerekse de estetik özellikleri ile öne çıkan ürünlerimiz ile istenilen alanlara uygulama gerçekleştirebilirsiniz.

Nitelikli kullanım ve insan sağlığını öne çıkaran ürünlerimiz ile sizler de uzun süreli pano kullanımı imkanına kavuşabilirsiniz. Günümüzde bu tür modellerin giderek yaygınlaşan yeni örneklerine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. İnternet sitemiz üzerinden birbirinden farklı modellere hızlı bir şekilde erişebilmek mümkün olabiliyor. siz de bu tür ürünlerin fiyatları ve kalitesi ile ilgili bilgi alabilmek için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!