İçerisinde çeşitli elektrik ekipmanlarının bulunduğu bu elemanlar ile elektrik tesisatı sistemlerinin daha stabil olmasının yanı sıra elektrik kontrolünün sağlanması da mümkün olabiliyor. günümüzde evlerde, iş yerlerinde, çeşitli sanayi tesislerinde bu tür panolar sıklıkla tercih ediliyor. İçerisinde bulunan ekipmanlar ile elektriğin kesilmesi ya da akımın kontrol edilmesi mümkün olabiliyor.

plastik panolar

Günümüzde bu tür panoların sac olan klasik modellerinin yanı sıra plastik mamüller de tercih ediliyor. Plastik elektrik panoları ile güvenli elektrik tesisatlarının ortaya çıkması sağlanabiliyor. Aynı zamanda bu tür sistemler sayesinde daha uzun süreli sağlam kalabilen farklı sistemlerin tasarlanması da mümkün olabiliyor. birçok farklı pano çözümleri ile bu tür özellikler öne çıkıyor.  

Elektrik Panoları Nerelerde Kullanılıyor

Farklı özelliklere sahip elektrik panoları birçok iş yerinde ve evlerde sıklıkla kullanılıyor. kullanım yerine göre farklı özellikte panolar tercih edilebiliyor. Evlerde ana elektrik girişlerinin içinde bulunduğu büyük panoların yanı sıra ev içinde odalarda prizlerde elektrik akımını kontrol altına alabilmek amacı ile kullanılan sigorta tipi panolar yine panolara örnek olarak verilebilir.

Elektrik panolarının sanayi tipi uygulamaları da bulunuyor. Bu tür tesislerde kullanılan elektrik panolarının kullanımı ile yüksek ve orta gerilim elektrik kullanan tesislerde elektrik akımlarının sağlanması ve risklerin ortadan kaldırılması mümkün olabiliyor. günümüzde bu tür uygulamaları ile panolar birçok farklı yerde kullanılıyor. aynı zamanda elektrik panoları ile kaçak akımlarının kontrolü de sağlanabiliyor.

Plastik Panolar ve Artıları

Eski tip panolara nazaran plastik panoların çeşitli artıları bulunuyor. Bu artıları nedeni ile plastik panoların son yıllarda daha fazla tercih edildiği görülüyor. Bu tür özelliklerinin yanı sıra daha temiz bir kullanım imkanı sunması daha şık görünmesi ve daha uzun ömürlü olması nedeni ile plastik panolar daha fazla tercih ediliyor.

Gerek ebat olarak gerekse de renk olarak farklı modellerin son yıllarda ortaya çıkması ile birlikte plastik panolar yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu tür panoların sıva üstü ve sıva altı uygulamaları görülüyor. Sadece pano değil aynı zamanda plastik sigorta kutuları da bu kapsamda satışa sunuluyor.

Plastik Pano Çeşitleri

Birçok farklı çeşidi bulunan bu tür ürünler ana akım panosu, senkranizasyon panosu, sigorta panosu gibi farklı çeşitleri bulunuyor. Bunun yanında ebatlarına göre de farklı çeşitleri bulunuyor. Yine sıva altı ve sıva üstüne monte edilebilen klemensli ya da sade modeller müşteriler tarafından tercih ediliyor.

Aynı zamanda ABS kapaklı modellerin kullanımı da görülüyor. Opak kapaklı modellerin de kullanıldığı görülebiliyor. Plastik pano çeşitleri gerek estetik görünümü gerekse de iletkenlik açısından daha avantajlı olması nedeni ile tercih ediliyor. Günümüzde eski tip panoların yerini giderek daha fazla oranda bu tür panolar almaya başlıyor. istenilen uygulama yerine göre farklı büyüklükte panolar tercih ediliyor.

Plastik Pano Fiyatları

Fiyat olarak bakıldığında internet ortamının sağladığı avantajlar nedeni ile plastik pano fiyatları değişebiliyor. Piyasada kalite olarak farklı üreticilerin ürünleri ön plana çıkıyor. Bu tür ürünler ile müşterilerin beklentileri hızlı bir şekilde karşılanabiliyor. Aynı zamanda internet sayesinde ürünlerin özellikleri de görülebildiği için müşterinin daha fazla seçme şansı bulunuyor.

Pano fiyatları muadillerine göre daha pahalı olmuyor. Aynı zamanda elektrik ledli ve göstergeli dokunmatik modeller giderek yaygınlaşıyor. Bu tür özellikleri nedeni ile plastik pano kullanımı daha güvenli ve gösterişli kullanım imkanı sağladığından dolayı da tercih ediliyor. Birçok farklı iş yerinde ve evlerde artık bu tip plastik panoların yaygın olarak kullanımı öne çıkıyor.

Plastik Pano Özellikleri

bu tür panoların çeşitli özellikleri öne çıkıyor. Polyester pano, şeffaf kapaklı pano, taban saclı pano modelleri sıklıkla tercih edilen pano çeşitleri olarak öne çıkıyor. Genel özellikleri ile daha temiz ve uzun süreli kullanım imkanı sunan bu panoların aynı zamanda artık görselliği de önemseyen kullanıcılar için de birinci sırada yer alması kaçınılmaz oluyor. 

Piyasada Çetinkaya ya da plastim gibi farklı markaların öne çıktığı görülebiliyor. Su geçirmez özelliği bulunan bu sistemler daha fazla öne çıkıyor. Mutlusan, çetsan gibi farklı üreticilerin ürünleri önemli oranda tercih ediliyor. İp65 ya da ip66 gibi farklı modeller yine müşteriler tarafından beğeni ile kullanılabiliyor.

Nitelikli Plastik Pano Ürünleri İçin Bizi Tercih Edebilirsiniz

Firmamız sizlere sunduğu nitelikli plastik panolar ile beklentileri karşılayan çözümler sunuyor. Aynı zamanda bu tür ürünlerin kullanımı ile müşterilerimizin beklentilerine uygun ürün satışı yapıyoruz. Siz de ürünlerimizi görerek ve severek satın alabilirsiniz. Firmamız sizler için en kaliteli ürünleri uygun fiyatlara sizlere sunuyor. 

Ekonomik fiyatları ve kaliteli ürünleri ile öne çıkan ürünlerimiz uzun süreli kullanım ve şıklığı sizlere vaat ediyor. Günümüzde öne çıkan bu tür modellerin yaygın kullanımı nedeni ile sizlere en nitelikli ürünleri güvenle sunuyoruz. Firmamızın garantili ürünleri ile daha temiz ve daha kullanışlı plastik pano ürünlerine ulaşabilirsiniz. Fiyat ve kalite olarak bizi tercih edebilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!