Güç kaynağı, enerjiye bağımlı olarak çalışan tüm sistem düzeneğine gerek duyduğu enerji sağlayıcıya denmektedir. Güç kaynağı, İngilizce, Power Supply sözcüğünün Türkçe karşılığı olan elektriksel güç aleti olarak da tanımlanabilmektedir. Enerji sağlama sorumluluğu taşıyan birimlerin genel adı güç kaynağıdır.

Güç Kaynağı Nedir?

Güç kaynağı, gereksinimi olan elektrik ve elektronik sistemlerine destek vererek enerji gereksinimini karşılayan sisteme denmektedir. Herkes tarafından kullanılan adaptörler birer güç kaynağıdır. Botem ürün Portföyünde bulunan yüksek kalite güç kaynaklarını kullanarak beklenen verim alınabilmektedir.

Güç Kaynağı Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

Sorunsuz çalışan güç kaynağına sahip olabilmek için alternatif akımlı güç kaynakları kullanılmalıdır. Elektrik enerjisini tek yönlü ve çift yönlü ileten güç kaynakları bulunmaktadır. Güç kaynakları arasında tercih edilen alternatif akım güç kaynakları şebekeden aldığı akımı doğru akıma çevirmektedir.

Alternatif akım olarak bilinen ve AC formülüyle sunulan alternatif akım ve DC formülüyle bilinen doğru akım türleri bulunmaktadır. Doğru akım tek yönlü enerji sağlayan bir sistemdir. Alternatif akım ise çift yönlüdür. Güç kaynağı AC/DC, üretim özelliği sayesinde şebekeden aldığı alternatif akımı doğru akıma çevirerek sunmaktadır.

Bilgisayar güç kaynağı, kesintisiz güç kaynağı gibi çeşitleri bulunan sistemde amaç kesintisiz ve güvenli verim alabilmektir. Tüm elektronik devreler verimli enerjiye ihtiyaç duymaktadır. Bu da adaptörlerden pillere kadar bilinene güç kaynakları sayesinde sağlanabilmektedir.

Güç Kaynağı Ne İşe Yarar?

Elektrikli cihazların tümü ve elektronik sistemler güvenli enerjiye gereksinim duymaktadır. Türkiye genelinde faz dalgalanmaları yaşanması dolayısıyla ayrıca güç kaynağına ihtiyaç duyulmaktadır. Güç kaynağı şebekeden gelen doğru elektrik akımını alternatif akıma çevirerek sisteme vermektedir. Bu sayede güvenli enerji akımı sağlanmaktadır.

Güç kaynağı gereksinimleri Botem internet sitesinden sağlanabilmektedir. 7/24 erişim sağlayabilir güç kaynağı türleri ve ürün özellikleri hakkında bilgi alınabilmektedir. Güç kaynakları genel olarak metal kasa korunaklı olarak kullanılmaktadır. Sistemin ihtiyaç duyduğu doğru akım alternatif akıma çevrilerek kullanılabilmektedir.

Doğru akım (DC) tek başına tek yönlü elektrik akımı sağlamaktadır. Bu da soruna yol açabileceğinden Güç kaynağı alternatif akımlı yani çift yönlü olarak tercih edilmelidir. Alternatif akımlı güç kaynağı AC/DC sistemiyle şebekeden gelen doğru akımı alternatif akıma çevirerek sisteme vermektedir.

Alternatif akımlı güç kaynağı, güvenli ve sorunsuz enerji sağlanabilmesi için çok önemli bir sistemdir. Gündelik yaşamda kullanılan Priz tipli adaptörler ve ayarlı adaptörler, şebeke elektriğini alternatif akıma çeviren birer güç kaynağıdır. Şebeke elektriğini alternatif akım değerine çeviren metal kasa adaptörler, trimpot desteğiyle gerilim değerini ölçümleyebilmektedir.

Botem Kimdir?

Botem, bobinaj sektörünün öncülerinden biri olarak 1986 yılında kurulmuştur. Bobinaj alanında hizmet vermeye devam ederken 1994 yılından itibaren de elektrik malzemeleri satışlarına başlamıştır. Uzun yıllardan bu yana elektrik malzeme satışlarına büyüyerek devam etmektedir.

Sektörün açığına çözüm üretici olarak cevap veren Botem, 2019 yılından itibaren LED aydınlatma üretimine başlamıştır. Başarı yolunda hızla ilerleyen bir işletme olarak sorunlara çözüm üretebilmek için çaba harcamaktadır. Güler yüzlü ekibi, ileri teknolojileriyle farkını kanıtlamaktadır. Botem ilkeleri arasında müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesi öne çıkmaktadır.

Geleneksel fiziki ticaret yöntemlerine güncel teknoloji olanaklarını entegre ederek yoluna devam etmektedir. Son olarak E-Ticaret sitesinden de ürün tanıtımı ve satışlarını da yürütmektedir. Çözüm ortaklarıyla birlikte ürün kalitesinden ödün vermeyen Botem, başarılarının gururunu yaşamaktadır.

Ürün kalitesi ve aynı zamanda ticari ahlaktan yana olan müşterilerinden aldığı güvenle hizmet kalitesini geliştirmektedir. Bulunduğu alanda güven kaynağı ve kaliteli ürün tedarikçisi olarak bilinen Botem bobinaj alanında çalışmalarını da sürdürmektedir.

Güç Kaynağı Çeşitleri Nelerdir?

Botem satışında bulunan yüksek kalite güç kaynakları arasından tercihinizi yaparak sipariş oluşturabilirsiniz. Siparişleriniz en kısa sürede firma güvencesiyle adresinize ulaştırılacaktır. Güvenli ve kesintisiz enerji sağlayabilmenin güveniyle tüm cihazlarınızı kullanabilirsiniz.

Güç kaynakları, şebeke akımını alternatif akıma çevirerek kesintisiz ups sağlayan sistemlerdir. Güç kaynağı sayesinde voltaj dengesizliği nedeniyle pek çok cihazınızın zarar görmesini engelleyebileceksiniz. Güç kaynağı çeşitleri;

  • Sabit Güç Kaynakları,
  • Ayarlı Güç Kaynakları,
  • Kızaklı Güç Kaynakları,
  • Delikli Güç Kaynakları olarak bilinmektedir. Her biri kendi üretim teknolojisi gereği kullanım alanında kesintisiz ve kaliteli enerji sağlamaktadır.

Güç kaynağı 4 diyot sayesinde alternatif akımı doğru akıma çevirmektedir. Güç kaynağı seçiminde en önemli konu ürün kalitesidir. Bu verim kalitesini de etkileyeceğinden en yüksek kalite güç kaynağı tercih edilmesi can ve mal güvenliği bakımından çok önemlidir.

Botem güç kaynakları tercih edilerek yüksek kalite servis hizmeti alabilir uzun yıllar güç kaynağınızdan kesintisiz verim alabilirsiniz. Ayrıca bağlantı kablolarının kalitesi de verimliliği etkileyen unsurlardır. Botem satışında bulunan tüm güç kaynaklarını güvenle tercih edebilir servis hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

Profesyonel ekip tarafından alınacak güvenli kurulumlar güç kaynağının verimliliği üzerinde olumlu katkı sağlayacaktır. Güç kaynağı çeşitleri arasında, bilgisayar güç kaynakları, UPS (kesintisiz) güç kaynakları ve çift yönlü AC/DC sistemli güç kaynakları olarak tanımlanabilmektedir.

Çift yönlü güç kaynağı olarak bilinen sistemler 80 W gücünde üretilmektedir. Bulunduğunuz yerden ayrılmadan kolaylıkla güç kaynağı siparişi verebilir firma güvencesiyle kurulum yapabilirsiniz.

Güç Kaynağı Fiyatları

Güç kaynakları uygun fiyatlı, yüksek verimlilik sağlayan sistemlerdir. Kullanım sürecinde kesintisiz enerji akımı sağlamaktadır. Botem güç kaynakları sektörün en iyileri arasında yer almaktadır. Siz de tercihinizi doğru kullanarak enerji verimliliğinde kalite ve güvene kavuşabilirsiniz.

Kaliteli bir güç kaynağı sayılabilmesi için, gerilim aralığının genişliği çok önemlidir. Voltaj düşüşlerini tolere edebilmek için geniş gerilim aralığına sahip olması gerekmektedir. Geleneksel otomasyon sistemlerinde vanalar, kontaktörler, lamba ve butonlar bulunmaktadır.

Güç kaynağı üzerinde güç dağılımı yaparak güvenliğin artırılması gerekmektedir. Elektrik ve elektronik sistemlerde yapılan çalışmalar uzmanlık gerektirdiğinden mutlaka dikkat edilmelidir. Güvenilir servis hizmeti alarak güç kaynağı kurulumu yapılmalıdır.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!