Farklı teknolojilere sahip olan floresan ampullerin LED lambalardan farkı nedir sorusu merak edilen konular içerisinde yer alıyor. Aslında bakılırsa her ikisi de aydınlatma amaçlı kullanılsa bile, teknolojik bakımdan birçok değişik farklılığı olduğunu söylemek mümkündür.

Aynı zamanda güç bakımından da değişkenlik gösteren ve değişik noktalarda kullanılan aydınlatma çeşitleridir. Yani kullanım alanları üzerinden buna bağlı olarak pek çok farklı özellik doğrultusunda üretimi sağlanır. Tabii ortak şekilde aydınlatma imkanı verseler bile detaylı bakıldığı zaman değişik farklılıkları ortaya çıkar.Elbette önemli olan kaliteli malzeme yapısı altında özel tasarım bu aydınlatma çeşitlerini tercih etmek mümkün. O yüzden bu aydınlatma ürünlerinden kaliteli şekilde temin etmek için hemen bu güvenilir firma bünyesinde site üzerinden bağlantı kurabilirsiniz. Üstelik çok uygun fiyatlar üzerinden seçim yapabilir ve güvenli bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz.

Floresan Ampul Nedir?

Floresan ampuller daha çok gaz içeren bir tüp içerisinde yer alan cıva buharının elektrik akımıyla uyarılması neticesinde ortaya çıkan bir aydınlatma sistemidir. Özellikle ultraviyole ışınlar tüpün iç kısmındaki fosfor tabakasına çarpmak suretiyle ışık meydana getirir. Bu açıdan kullanılacak birçok farklı floresan lamba çeşitleri olduğunu söylemek mümkün.

Yaşam alanları ile birlikte birçok değişik iş merkezinde de aydınlatma konusunda yardımcı olur. Aynı zamanda günümüzde oldukça fazla sayıda tercih edilen ve kullanılan önemli ışıklandırma sistemleri içerisinde geldiğini söylemek gerekir.

Kaliteli malzeme yapısı altında üretimi gerçekleştirilmiş olan bu özel ampul çeşitlerine, güvenli şekilde site üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Üstelik uygun fiyatlar kapsamında yer alan farklı floresan ampuller, kullanım alanlarına bağlı olarak değişik çeşitleri üzerinden seçim imkanı sunuyor. Hemen dilediğiniz ürünü güvenli bir şekilde tercih edebilirsiniz.

LED Lamba Nedir?

Yarı iletken malzemelerin elektrik akımı üzerinden Işık yayması ile birlikte ortaya çıkan aydınlatma sistemi LED lamba olarak bilinmektedir. Genelde LED lambanın içerisinde bulunan özel bir çift sistemi, farklı ışıklandırma sistemini uyararak aydınlatma imkanı tanır.

Başta yaşam alanlarında olmak üzere birçok farklı ofis alanları ya da değişik noktalarda yaygın biçimde kullanılır. Özellikle de daha yüksek verimlilik ve enerji sağlaması bakımından çok fazla tercih edilir. Bu konuda özel tasarım ve kaliteli malzeme yapısı altında LED lamba ürünleri arasından tercih gerçekleştirebilirsiniz.

Aynı zamanda kullanım ömrü bakımından da yine çok daha uzun bir yapı oluşturarak, ayrıcalıklı biçimde yaygın olarak kullanıldığını söylemek mümkündür. Kalitesini her açıdan konuşturacak olan bu özel lamba çeşitlerini, güvenli şekilde site üzerinden sipariş vererek elde edebilirsiniz.

Floresan Ampul ve LED Lamba Çeşitleri

Kullanım alanları ile beraber tasarımları bakımından birçok değişik floresan ampul ve LED lamba çeşitleri bulunur. Bunlar hem enerji verimliliği ve elektrik enerji gücü hem de görsel tasarımı bakımından farklılık yaratabilir. Böylece kullanım alanlarına bağlı şekilde değişik noktalarda değerlendirme imkanı elde edilmektedir.

Özellikle de farklı renkte ve aynı zamanda değişik şekillerde yer alan floresan ampul ve LED lamba çeşitleri arasında tercih yapabilirsiniz. Eğer yüksek ışık tercih ediyorsanız bu her iki lamba çeşidinin farklı modellerini değerlendirmeniz mümkün.

Bunu gerçekleştirmek adına ise hemen site üzerinden bağlantı kurabilir ve birçok farklı model arasından güvenli bir şekilde seçim yapabilirsiniz. Bütçeye uygun fiyatlar doğrultusunda ve uluslararası düzeyde kalite standartlarına bağlı olarak bu ürünler güvenli bir kullanım imkanı tanıyor.

Floresan Ampullerin LED Lambalardan Farkı

Floresan ampuller ile birlikte LED lambalar günümüzde amacına uygun şekilde birçok değişik noktada kullanılır. Fakat aynı zamanda LED floresan lamba seçenekleri üzerinden değişip farklılıkları olduklarını söylemek mümkün.

Günümüzde uygun olduğunu tercih etmek suretiyle değişik tasarımları ve özellikleri bakımından, seçim yapılarak değerlendirilmektedir. Önemli olan her iki lamba çeşidi bakımından, kaliteli ürünler arasında seçim yapmak ve güvenli bir şekilde farklı alanlarda kullanmaktır.

  • Floresan ampuller gaz içeren bir tüp vasıtasıyla ışık üretirken, LED lambalar ise yarı iletken malzemelerin elektrik akımı üzerinden ışık üretmesi kapsamında kullanılır.
  • LED lambalar floresan ampullere göre çok daha verimlidir ve aynı zamanda daha fazla enerji üretimi sağlar.
  • Floresan ampuller LED lambalara göre çok daha uzun ömürlü şekilde ve dayanıklı biçimde kullanım imkanı tanımaktadır.
  • LED lambalar floresan ampullere göre daha fazla çevre dostudur ve çevreye zarar vermeden kullanım imkanı tanır.

Bu şekilde yukarıda verilen farklılıkları kapsamında floresan lamba ile birlikte LED ampuller ön plana çıkmaktadır. Amacı uygun şekilde farkı tasarımlar ve modelleri arasında seçim gerçekleştirilebilir. Özellikle de farklılıkları ele alınmak suretiyle kullanım alanı ve amacına uygun şekilde tercih gerçekleştirmek mümkün. Bu konuda floresan lambaların modeli ve LED lambaları modeli doğrultusunda, kaliteli malzeme yapısı ile hazırlanmış ürünler site bünyesinde yer alıyor.

Floresan Ampul Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Belli başlı özellikleri dikkat etmek suretiyle günümüzde floresan ampul seçimi tercih edilebilir. Bu konuda öncelik olarak üretmiş olduğu enerjiyi ele almak büyük önem taşımaktadır. Yani kaç watt enerji üretimi gerçekleştirdiğine bakılmalıdır. Aynı zamanda ışık akısı, yani parlaklığı ile birlikte ışık rengi de bu konuda seçim bakımından ön plana çıkar.

Soğutma performansı, renk fonksiyonu, verimlilik ve enerji tüketimi kapsamında inceleme yapılmalıdır. Etkinlik faktörü, akkor ve halojen gibi birçok unsur üzerinden de inceleme gerçekleştirilir. Elbette tüm bunların arasında en önemli hususlar içerisinde şüphesiz kaliteli malzeme yapısı yer alıyor.

Çünkü floresan ampuller her ne kadar dayanıklı ve uzun ömürlü olsa bile, sürekli açıp kapanma durumunda hassas bir durum yaratabilir. Böyle zamanlarda bir sorun yaşanmaması adına mutlaka profesyonel düzeyde hazırlanmış floresan ampul çeşitlerini tercih etmek gerekmektedir.

LED Ampul Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Aynı şekilde yine floresan ampulde olduğu gibi LED lamba seçerken de dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar mevcuttur. Özellikle de LED ampul çeşitleri çok daha güçlü verimlilik ve yüksek enerji imkanı tanır. O yüzden başta vermiş olduğu watt gücü ile birlikte verimliliği incelenmelidir. Aynı zamanda çevre dostu olup olmadığına yönelik malzeme yapısı bakımından inceleme yapılması gerekir.

Kullanılacak olan mekana bağlı şekilde görsel açıdan tasarımı ve renk sıcaklığına bağlı şekilde inceleme yapılmalıdır. Diğer yandan lümen değeri gibi unsurlar yine bakılması gereken önemli kısımlar içerisinde geliyor. Tüm bunlar ele alınmak suretiyle LED lambası olarak bu ürünler güvenli şekilde farklı yerlerde kullanım sağlayabilir.

Kaliteli Floresan Ampul ve LED Lamba Seçenekleri

Kaliteli malzeme yapısı altında üretimi gerçekleştirilmiş olan floresan ampuller ve LED lamba çeşitleri bu güçlü firma bünyesinde yer almaktadır. Dünya çapında uluslararası düzeyde kalite standartlarına bağlı kalınarak hazırlanmış ürünler, uzun ömürlü ve yüksek verimlilik dahilinde güvenli kullanım imkanı tanıyor.

Bu bağlamda LED ve floresan lamba fiyatları bakımından çok uygun bütçeler doğrultusunda tercih yapmak mümkün. Aynı zamanda hem görsel ve hem de aydınlatma gücü bakımından kullanılacak olan alanın yapısına bağlı şekilde seçim gerçekleştirilebilir. Her ne kadar birbirleri arasında belirli farklar olsa bile, günümüzde floresan ampul ve LED lamba çeşitleri yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!