Endüstriyel tesisler muazzam miktarda enerji tüketir. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu binaların işletilmesi pahalıdır. Işıkları açık tutmak, tesisinizin işletme maliyetinin önemli bir parçasıdır ve geleneksel aydınlatma armatürleri kullanıyorsanız, ihtiyacınız olandan çok daha fazlasını tüketiyor ve ödüyor olabilirsiniz. Neyse ki, enerji açısından verimli yeni aydınlatma çözümleri aramak için doğru adrestesiniz. LED'ler ticari binalarda en sık kullanılan armatürlerin hepsiyle uyumlu ürünlere uyarlanmıştır.

endüstriyel led armatürler

Ticari Tesisler için LED Armatürlerin Avantajları

Endüstriyel LED aydınlatma armatürleri, alternatif aydınlatma türlerinin yerini hızla alıyor. Bu değişikliğin üç ana nedeni vardır: enerji verimliliği, daha az bakım ve daha iyi ışık kalitesi. Her birine biraz daha yakından bakalım:

Enerji Tüketimi ve Verimlilik

Mevcut endüstriyel aydınlatmanızı enerji açısından verimli bir LED çözümüyle yenilemek, enerji maliyetlerinizde %80'e varan oranda tasarruf etmenizi sağlayabilir. Tasarruflar o kadar önemlidir ki, bunun sonucunda elde edeceğiniz enerji maliyeti tasarrufları ilk yatırım maliyetine denk olabilir. 

  • Örneğin, tavana monte edilen bir flüoresan lamba (genellikle ticari aydınlatma uygulamalarında kullanılır), 360 derece ışık ve dolayısıyla tavanın kendisine gereksiz emisyonlar yayar. Bu ışığın bir kısmı yansıtılabilir ve/veya yeniden yönlendirilebilir, ancak çoğu kaybolur, yani onu üretmek için kullanılan enerji boşa harcanır. 
  • Karşılaştırıldığında, bir LED ışık yönlü olarak (sadece 180 derece) ışık yayar. Yani aydınlatılan odanın hedef alanı yerine ışığı tavana yönlendiren bir enerji israfı olmaz. Yönlü emisyonlarını daha iyi yönlendiren ışık, faydalı lümenler için daha yüksek bir ölçüme sahip olacaktır. 
  • LED'ler yönlü olduklarından endüstriyel aydınlatma için harika bir armatür seçeneğidir.

Daha Düşük Bakım Maliyeti

Eski ticari aydınlatma yöntemlerine göre 4 ila 40 kat daha hizmet ömrü sunan endüstriyel LED aydınlatma armatürlerinin bakım maliyetleri de düşüktür.  

  • Endüstriyel tesisler çok büyük olduğundan, genellikle dikkate alınması gereken çok sayıda atık ürün ve bertaraf sorunu vardır. Bir LED dönüştürme veya güçlendirme işlemi ile  yüksek yoğunluklu deşarj lambalarının neden olduğu atık bertaraf sorunları ortadan kaldırılabilir.
  • Başlangıç ​​maliyetleri LED'lerde daha yüksek olma eğiliminde olsa da, uzun kullanım ömrü bunu birkaç kez telafi eder. Bu şekilde LED endüstriyel aydınlatma satın almak çok büyük bir yatırımdır. 
  • Daha uzun kullanım ömrü ile birlikte genellikle daha uzun bir ürün garantisi ve önemli ölçüde azaltılmış bakım giderleri önemli avatantajlardır.

endüstriyel led armatürler

Aydınlatma Kalitesi ve Performansı

LED'lerden yayılan ışığın, iki temel nedenden dolayı geleneksel aydınlatma çözümlerinden çok daha kaliteli olması muhtemeldir. 

  • Birincisi, LED aydınlatma çok daha yüksek bir Renk Oluşturma İndeksi'ne (CRI) sahiptir. Örneğin, çimenler geceleri LED'ler altında yeşil görünür, ancak HPS ışıkları altında renksiz veya sarımsı görünür 
  • İkincisi, belirli bir güçte hedef alana çarpan ışık miktarı, hemen hemen tüm diğer ışıklarla göre daha yüksektir. Başka bir deyişle, önemsediğiniz alan tüm ışığı alır.

Anlaşılacağı üzere LED aydınlatmaların makineler, işletmeler, çalışanlar ve çevre gibi faktörler göz önünde bulundurulduğunda pek çok avantajından bahsedilebilir. 

Makine armatürleri, çevre aydınlatma armatürleri ve işletme içi armatürler gibi herhangi bir kategorideki LED aydınlatma çözümleri için Botem'in ürünlerini tercih edebilirsiniz. Yüksek performanslı ürünleri ekonomik fiyatlarla kullanıcılarla ve satıcılarla buluşturan Botem, yaşam alanlarının en iyi şekilde aydınlatılması için alternatif LED çözümleri sunar. 

LED Aydınlatma Ürünleri

Botem tarafından satışı yapılan LED aydınlatma ürünleri, uygun çevre koşulları dikkate alınarak tasarlanmıştır. Hemen her ortam türü için uygun bir ürün mevcuttur. 

Makine Aydınlatma Armatürleri: Modern, işlevsel ve kullanım alanına özgü tasarımları, alternatif ürün grupları ve ekonomik fiyatlarla çoğu endüstri şirketi tarafından tercih edilmektedir. Makinelerin aydınlatılmasında düşük tüketim değerleri ve çalışma alanı verimliliğine sahiptir.

LED Floresan Aydınlatma: Tüp floresanlar ve simit floresanlar gibi model çeşitleri bulunan bu ürünler, endüstriyel alanlar ve konutlar gibi geniş kullanım alanına sahiptir. 

Dış Ortam LED Aydınlatma: Bahçe ve otopark gibi alanlardan, sıcaklık ve nem gibi kritik faktörlere karşı dayanıklı olması gereken alanlarda kullanılabilecek aydınlatma çeşitlerindendir. 

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!