İlgili Faliyetler

Yangın alarm sistemlerinde kombine ürün olarak kullanılan bu dedektörler, mal ve can güvenliğinin sağlanması için tesis edilen donanımlardır. Algılama modülü olarak bilinen ve riskli durumlarda hayati öneme sahip olan bu sistemler, konutlar ve iş yeri güvenliklerinin sağlanması için kullanılmaktadır.

Yangınların önlenmesi, erken müdahaleler ve yangınlardan korunmayı sağlayan bu dedektör sistemleri, erken uyarı sistemleri olarak imal edilen tasarımlar olmaktadır.

Bu dedektörler;

  • Pilli duman dedektörleri
  • Elektrikli duman dedektörleri
  • Gaz alarm dedektörleri

Olarak 3 kısımdan oluşmaktadır.

1-Pilli Duman Dedektörleri

Pilli duman dedektörü kapalı alanlarda yangın belirtilerini kısa süre içerisinde fark ederek alarm veren ürünlerdir. Pratik ve kolay kullanım özelliklerine sahip olan bu dedektör için gerekli olan pili temin etmeniz ile birlikte kullanıma hazır bir hale gelmektedir.

2-Elektrikli Duman Dedektörleri

Elektrikli duman dedektörü artık günümüzde çok sık olarak hemen hemen her yerde karşımıza çıkan ürünler arasında yer almaktadır. Bu dedektör kullanımınızda konumlandırmak istediğiniz alana da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Havalandırmaların olduğu, radyatör ya da lamba yakınlarına yapılacak olan konumlandırmalar hava akımı sebepleri ile dumanın geç fark edilmesine sebep olabiliyorken bazı mekanlarda yanlış alarmların sıkça gerçekleşmesine de neden olabilmektedir. Yanlış alarm ya da zamanında dumanların fark edilmemesi istenilen faydayı elde etmez. Bu nedenle konum oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Bu dedektör tesisata eklenmektedir. Pilli duman dedektörü kadar pratik ve kolay kullanıma sahip olmaması ile beraber her zaman çalıştırılması ve her zaman aktif olması da önemlidir. Elbette ki bina içerisinde oluşan elektrik kesintilerinde pilli olan dedektörler daha avantajlıdır.

3-Gaz Alarm Dedektörleri

Yaşanabilecek doğalgaz kaçaklarına karşı uyarıların oluşmasına etki eden bu dedektörler doğalgaz kullanımına tüm kapalı alanlarda kullanılması gerekmektedir. Bu alanlarda yaşanan doğalgaz sızıntısı bazen kolaylıkla fark edilmeyebilir. Yaşanan bu durumlar özellikle uyku esnasında kişilerin hayatlarını da riske atabilecek bir duruma neden olabilir. Bu sebep ile özellikle de konutlarda bu dedektörlerin kullanılması oldukça önemli bir durumdur.

Sizlerde bu dedektörler sayesinde oluşabilecek kötü durumları önleyebilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!