Duman dedektörleri birçok alanda kullanımına yer açılarak avantajından faydalanıldığı ürünler arasında yer alıyor. Kapalı alanlarda karşılaşılabilecek olan yangının önceden fark edilmesinde destek olan duman dedektörleri pilli ve elektrikli olmak üzere iki farklı çeşide sahiptir.

duman dedektörleri

Elektrikli duman dedektörü adından da anlaşılacağı gibi enerjisini elektrik tesisatından alan ve pilli olan duman dedektörü gibi pilin bitmesi gibi olumsuz durum ile karşılaşmayacağınız ürünlerdir. Elektrikli duman dedektörü ise tesisata eklenir. Pilli duman dedektörü kadar kolay ve pratik kullanıma sahip olmamak ile beraber her daim çalıştırılması ve her zaman aktif olması önemlidir. Elbette bina içinde oluşan elektrik kesintilerinde ise pilli olan ürün daha avantaj yaratır.

Elektrikli Duman Dedektörü Kullanımı

Elektrikli duman dedektörü günümüzde sıklıkla hemen her yerde karşımıza geçen ürünler arasında yer alıyor. Elektrikli duman dedektör kullanımınızda konumlandıracağınız alana da dikkat etmeniz önemlidir.

Havalandırmanın olduğu, radyatör ya da lamba yakınlarına yapılacak olan konumlandırma hava akımı sebebi ile dumanın geç fark edilmesine sebep olurken bazı mekânlarda ise yanlış alarmın sıklıkla gerçekleşmesine neden olabilir. Yanlış alarm ya da zamanında dumanın fark edilmemesi ise elektrikli duman dedektöründen istenen fayda elde edilemez. Bu sebep ile duman dedektör kullanımlarında konum oldukça önem taşır.

Elektrikli Duman Dedektörü Siparişi

Evinizde, hastane, okul, alışveriş merkezi, iş yerlerinde ve daha birçok kapalı mekânda yangın belirtisini kısa sürede fark ederek daha büyük sıkıntıların yaşanmadan alarm vermesi ile avantaj sağlayan elektrikli duman dedektörünü firmamızdan temin edebilirsiniz.

Elektrikli duman dedektörü satın alma işlemleri için sayfamızda yer alan talep formunuz doldurmanız yeterli. Kısa süre içinde müşteri temsilcimiz sizin ile iletişime geçerek sipariş onayınızı alarak ürünlerinizin gönderimini gerçekleştirir.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!