Günlük hayatta birçok alanda yumuşak zeminler üzerine tanıtım ve ilan kağıtlarının tutturulduğunu ayrıca reklam yapıldığını görmek mümkündür. Aynı zamanda elektrik akımı ile işlevlerini devam ettiren araçların açma kapama düğmeleri, kontrol düğmeleri, ekran, sayaç, üretimleri yapılan panolar Botem tarafından hazır bi şekilde satışa sunularak alıcısına ulaştırılır. Siz de firmamızdan bu ürünlere kolayca erişebilirsiniz.

Çorlu Elektrik Panoları

Elektrik beslenme sistemin bir kaynağı olan elektrik panoları, elektrik akımının parçalarını barındırmak için en iyi ana kaynaktır. Kesim panosu olarak da bilinen elektrik panoları, içerisinde barındırdığı elektrik gücünü ortak bir denge ve sistem içerisinde diğer yardımcı devrelere iletirler. Elektrik sisteminde güvenli ve emniyetli bir ortam yaratan panolar, aynı zamanda yangın ve kısa devre gibi istenmeyen durumlarda riskleri en aza indirirler.

Bundan dolayı elektrik panoları ana panel sistemlerinde, tali panellerde veya devrelerde yüksek miktarda güç aktarımlarında kullanılır. Ayrıca yaşamların sürdürüldüğü binalarda da elektrik panosu kullanımı oldukça yaygındır.  Elektrik panoları bulundukları ortamlarda aydınlatma, ısı, güç gibi devreleri kontrol altına alırlar.

Çorlu Pano Fiyatları

Panolar birçok çeşit, modellerde üretilir ve satışa sunulurlar. Üretilmiş oldukları malzemelerin kalitesine ve üretim hizmetlerine göre fiyat farkları yaşanabilir. Ayrıca bu sektör üzerinde hizmet veren birçok firmanın var olmasından ve bu panoların piyasaya gelmesi için aracılık eden kişiler olması sebebi ile fiyat farkları yaşanır. Firmamız kendi marka isimlerinde üretmiş olduğu panolar da fiyat farkını yansıtır. Bu anlamda pano alımlarında firmamız ile görüşmeniz size katkı sağlayacaktır.

Çorlu Plastik Pano

çorlu plastik pano

Elektrik panoları kendi aralarında kullanım alanlarına göre çeşitlere ayrılırlar. Bu çeşitlilikten bir tanesi olan plastik panolar son zamanlar da uzay ve havacılık, savunma sanayi, otomotiv, telekomünikasyon, elektrik altyapı gibi birçok alanlarda kullanıma sahiptirler. Plastik olarak üretilen panolar hafif, dayanıklı ve güvenilir ürünlerdir.

Bunların yanı sıra plastik panolar herhangi bir bakım maliyeti gerektirmezler. Bu sebep ile panoların kullanım alanları gün geçtikçe artış göstermeye devam ediyor. Plastik panolar elektrik kaçakları dolayısı ile ortaya çıkan yangınlarda veya elektrik çarpması sorunu ortaya çıkan kazalar sebebi ile ihtiyaç haline gelebilir. Ayrıca plastik panolar isteğe bağlı olarak da üretebilirler. Siz de firmamızdan talebinize uygun olacak biçimde pano yaptırabilirsiniz.

Çorlu Sac Pano

çorlu saç pano

Elektrik tesislerinde enerjinin dağıtımını ve dengesini sağlayan elektrik panoları, kullanım alanlarının şartlarına göre farklı farklı çeşit modeller de ortaya çıkarlar. Enerji dağıtımında yaygın olarak kullanılan pano türlerinden biri de sac olarak üretilen panolardır. Sac panolar genellikle fabrika ve atölye gibi iş alanlarında kullanılırlar. Bu tarz işyerlerine gelen elektrikler sac panolar ile dağıtımlarını gerçekleştirirken, bu sayede çalışma ortamlarının elektrik enerjileri tek bir noktadan kaynaklanmış olur.

Elektrik sac panoları üzerinde bulunan ölçüm aletleri sayesinde iş ortamlarına gelen şebeke gerilimi, iş ortamlarının şebekeden çektiği güç ve akım değerleri sac panoları üzerinden okunur. Sac panolar özellikle sanayi tipi işyerlerinde en çok ihtiyaç duyulan ve güvenlik önlemleri kapsamında en sağlıklı olan ideal seçimler arasında yer alır.

Pano Kullanımlarının Avantajları

Genellikle iş yerlerinde tercih edilen panolar, apartmanlarda da yüksek güvenlik önlemleri sağlamak amacı ile sık sık kullanılırlar. Pano kullanımları ortam içerisindeki elektrik akımının dengesini ve paylaşımını sağlarlar. Bu anlamda panolar ortam içerisinde oluşabilecek istenmeyen durumların önlenmesine yardımcı olurlar. Güvenlik önlemleri kapsamında en donanımlı ve kolay kullanıma sahip olan panolar, elektrik paylaşımını en sağlıklı yapan ürünlerdir.

Bu anlamda yaşamın devam ettiği ortamlar da yangın gibi ciddi tehlikelere sebep olabilecek durumların yaşanmaması için elektrik panoları mutlaka kullanılmalıdır. Siz de firmamızdan can güvenliğiniz açısından oldukça önemli olan panolara sahip olabillirsiniz.

Pano Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Elektrik panoları kullanım alanlarına göre çeşitlilik gösterirler. Öyle ki sanayi tipi panolar ile yaşam alanları olan apartmanlara takılan panolar arasında büyük farklar vardır. İş yerlerinde kullanılan panolar dışarıdan gelebilecek herhangi bir etmene karşı duyarlı olurken, apartman gibi ortamlar da kullanılan panolar daha küçük hacimli özelliklere sahiptirler.

Bu anlamda kullanım alanına uygun olan elektrik panosu seçmek önemlidir. Elektrik panosu seçimlerinde satışı yapan firmamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!