Makine aydınlatma, endüstride çok çeşitli farklı işlev ve amaçları yerine getirebilir. Uygulamaların zenginliği, tüm montaj salonlarını aydınlatma, küçük üniteleri aydınlatma, üretim hazırlığı, ürün testleri ve kalite güvencesi gibi konularda kullanılmaktadır. Makine aydınlatmaları, üretilen ürününü daha net görülmesine, hataların ortadan kaldırımasına ve daha verilmli çalışılmasına yardımcı olur.

Çorlu makine aydınlatmaları, çok çeşitli işleme alanları ve iş parçalarının spot aydınlatması için güçlü, güvenilir ve enerji tasarruflu olacak şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir. Robotik hücre aydınlatma alanının gerektirdiği hassasiyet için birinci sınıf LED teknolojisi ve gölgesiz ışık çıkışı gereklidir. Sağlam, yüksek kaliteli malzemeler, ürünlerimizi, yüksek basınçlı yıkamalar veya döküntüler gibi aşırı koşulların olduğu uçucu makine ortamları için ideal hale getirmenin yanı sıra soğutucu veya yağlayıcıların kullanımıyla oluşabilecek korozyona karşı korur. Çorlu makine aydınlatmaları, frezeleme, delme ve CNC makinelerinden ve havacılık işlemelerine kadar neredeyse her türlü işleme uygulaması için idealdir.

Makine aydınlatması, birçok makinenin kullanıldığı zorlu ortam nedeniyle gerekli olabilir. Aydınlatma çözümleri toz, su, aşırı veya değişken sıcaklıklar ve titreşim veya darbe gibi çeşitli koşullara dayanıklı olmalıdır. Bazı endüstrilerde, ışıklar yüksek sıcaklıkta, yüksek basınçlı yıkama kullanılan alanlarda da kullanılabilir.

Bu zorlu koşullarda basit aydınlatmalar bozulabilir ve parçalanabilir. Bu nedenle, endüstriyel kullanım için üretilen yüksek kaliteli LED aydınlatma kullanmak önemlidir. Ayrıca, tehlikeli yerler, tehlikeli bir ortamda güvenli kullanım için özel olarak tasarlanmış aydınlatma cihazları gerektirir.

Uzun vadeli güvenilir çalışma ve kaliteli makine aydınlatması seçiminde IP Koruma Derecesine sahip bir ışık seçmek çok önemlidir.

IP67 ve üzeri dereceli aydınlatmalar toza ve suya dayanıklıdır. Bu da onları makine aydınlatması ve takım tezgahı ortamları da dahil olmak üzere birçok endüstriyel aydınlatma uygulaması için ideal seçenek haline getirir. Ayrıca IP67 sınıfı aydınlatmalar suya daldırmaya karşı dayanıklıdır.

IP69K sınıfı cihazlar, yiyecek, içecek ve ilaç üreticilerinde yaygın olan sanitasyon prosedürleri için gerekli yüksek basınçlı yıkama ortamlarına dayanabilir.

Çok renkli şerit ışıklara sahip makine aydınlatmaları, operatöre, yöneticiye veya yakındaki diğer çalışanlara derhal dikkat edilmesi gerektiğini bildirmek için renk değiştirebilir.

Daha büyük makineler için, çok renkli aydınlatma, tüm bölümü kırmızı veya sarı gibi bir renkte aydınlatarak operatörlerin dikkat edilmesi gereken belirli bir yere yönlendirilmesine yardımcı olabilir.

Operatör sorunu değerlendirmek için koruyucu kapıyı açtığında, makine içindeki aydınlatma, tümü tek bir cihazla operatöre net bir görünürlük sağlayacak şekilde beyaz görev aydınlatmasına dönüşecek şekilde yapılandırılabilir.

Çorlu Makine aydınlatmaları çeşitleri şöyledir:

  • Boya Makinası Armatürleri
  • İnce Kasa Kalite Kontrol Armatürleri
  • Lineer Kalite Kontrol Armatürleri
  • Şardon Makine Aydınlatma Armatürleri
Teklif alın veya bize ulaşın alanı!