Endüstriyel alanlarda kullanılan aydınlatma ürünleri, ister otomotiv, ister çelik fabrikaları, elektronik montaj fabrikaları, makine atölyeleri veya depolar olsun, hemen hemen her tür endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır. Led aydınlatma sistemleri, endüstriyel bir tesisin başarısında önemli bir rol oynar. Endüstriyel led aydınlatma farklı uygulamalara ayrılabilir. Düşük tavanlardaki led aydınlatması, yaklaşık 6 metreden düşük tavanlı alanlar için yeterli dikey aydınlatmayı sağlamak için kullanılır. Bununla birlikte, yüksek tavan armatürleri ise 6 metreden yüksek montaj yüksekliği olan alanlarda kullanılır. Led aydınlatmalar denetim, bakım ve enerji tasarruflu ışık kaynaklarının önemli olduğu tüm sektörlerde örneğin depolar, büyük perakende mağazaları, spor salonları, vb. gibi büyük iç mekan tesislerinde kullanılabilmektedir.

çorlu led aydınlatma imalatı

Fabrika ve büyük işletmelerde aydınlatma sisteminin sağlıklı tutulması, sistemin çalıştırılması ve bakımı ile ilgili işletme maliyetleri çok büyüktür. Yüksek basınçlı sodyum veya floresan lambalar içeren armatürler, yakın zamana kadar en yaygın kullanılan endüstriyel ışık kaynaklarıydı. Son yıllarda ise endüstriyel aydınlatma çözümleri için Led aydınlatma ürünlerinin kullanımı artmış ve bakımlarının daha kolay olması sebebiyle Led aydınlatma ürünlerinin satın alınma eğilimi hızlanmıştır. LED armatürlerin endüstriyel alanlarda son derece önemli olan fotometrik ve mekanik performansları gibi benzersiz avantajları vardır. Led aydınlatmalar, nem veya toz dahil olmak üzere çevresel faktörlere daha dayanıklı olduğu için çok önemlidir. Yüksek tavanlarda kullanılan aydınlatmalar düşük tavanlı alanlara göre nispeten daha sert ve aşındırıcı ortamlara sahiptir. Yüksek tavanlı ortamlarda havadaki toz ve yağ partikülleri daha fazla bulunabilir. Bu açıdan endüstriyel led aydınlatmalar, tehlikeli ve bakımı zor olan aydınlatmalara nazaran aydınlatma görevini tam anlamıyla yerine getirir ve ortamın yapısına göre uygun aydınlatmayı sağlar. Bazı aydınlatmalarda sıvı veya buhar sızmasına karşı dayanıklı armatürler kullanılması gerekmektedir. Bu alanlarda su ve toz geçirmez, korozyon önleyici olarak tasarlanmış tri-proof ışık gibi özel armatürler gerektirir. Üretim yeri olan çorlu led aydınlatma imalatı sayesinde alan büyüklüğü ya da iş kolu fark etmeksizin yıllarca dayanabilecek, dayanıklı ve özel aydınlatma ürünleri sunulmaktadır.

Çevre aydınlatma ürünleri, güvenlik, estetik ve diğer nedenleri içeren çok amaçlı aydınlatma çeşitleridir. Bu tür aydınlatmalar, gizli yerleri ve davetsiz misafirlerin gözlemlenemeyen giriş noktalarını ortadan kaldırarak gelişmiş güvenlik sağlar. Ayrıca yapıların ve manzaraların karakterini ortaya çıkararak hoş, dekoratif bir etki yaratabilir. Dış aydınlatma montajları çeşitli şekil ve boyutlarda olabilir.

Enerji tasarruflu led aydınlatma cihazlarına olan ilgi, gelişmiş enerji verimliliği, artırılmış ürün ömrü, azaltılmış bakım maliyetleri ve çok daha düşük çevresel etki gibi çeşitli faktörlerden kaynaklanmaktadır. Led aydınlatmalar, maliyetleri azaltıp güvenilirliği artırmak amacıyla geleneksel lambaların yerini almışlardır. Çevre aydınlatmada kullanılan Led aydınlatma ürünleri, uzun kullanım ömrü, az enerji tüketimi, dayanıklılık, soğuk hava performansı, ışın desenlerinin çeşitliliği, anında açma kapama ve renk değişimi olmadan kontrollü karartma gibi geleneksel ışık kaynaklarına göre dış mekan aydınlatması için bir dizi avantaja sahiptir. Bu sebeple kullanımı yaygınlaşmış ve led lambalara olan ihtiyaç artmıştır.

Çorlu led aydınlatma imalatı yapan Botem’in ürün yelpazesinde şu ürünler bulunmaktadır:

İşletme İçi Armatürler

  • Projektörler
  • Etanj Ampüller
  • Açık Kasa Sallama Armatürler
  • Kapalı Kasa Sallama Armatürler

Çevre Aydınlatma Ürünleri

  • Sokak Armatürleri
  • Projektörler
Teklif alın veya bize ulaşın alanı!