Sektörde mevcut olan en geniş AC ve DC motor onarım hizmetleri, bobinaj tamir onarım hizmetleri ve fren bobinaj sarım hizmetleri yelpazesi sunuyoruz. Faaliyetlerinizi devam etmeniz için test, tamir ve onarım işlemlerini hızlı, güvenli ve yüksek kalite standartlarına uygun şekilde gerçekleştiriyoruz. Botem olarak Çorlu bobinaj tamir ve onarım hizmetleri için bizi tercih edebilir, tam donanımlı servisimizde üstün bir müşteri deneyimi yaşayabilirsiniz.

Çorlu Bobinaj Hizmetleri

Tüm motorlar, herhangi bir çalışmaya başlamadan önce kapsamlı bir değerlendirmeden geçer. Tüm aşınmış, hasarlı veya spesifikasyona uymayan parçalar yeniden oluşturma işlemi sırasında değiştirilir. Çorlu bobinaj hizmetlerimizle tüm bu uygulamalar tek bir elden, uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilir. Bu da kaliteli bir motor yeniden yapılandırması imkanı sağlar. 

Müşterilerinin üretim sürecini sekteye uğratacak bu süreci onarım sürecini, en hızlı şekilde yönetecek; rulman değişiklikleri, işleme, geri sarma, dinamik dengeleme ve dyno testi dahil olmak üzere eksiksiz elektrik motoru tamir ve onarım işlemlerini kendi bünyemizde gerçekleştiriyoruz. 

Bobinaj Uygulamalarında Profesyonel Çözümler

AC ve DC motor olmak üzere komple elektrik motoru revizyonlarını kendi tesislerimizde gerçekleştiriyoruz. Rulman değişiklikleri, işleme, geri sarma, dinamik balanslama ve dino testi dahil her adımda çalışan önde gelen endüstri uzmanlarına sahibiz. 

Eksiksiz bir bobinaj hizmeti yelpazesi sunmak, aynı zamanda eksiksiz bir test programı çalıştırmak anlamına gelir. Bu nedenle, gerçekleştirdiğimiz her elektrik motoru yeniden oluşturma veya onarım hizmeti, aşağıdaki testleri içermektedir:

 • Çekirdek Kaybı Testi
 • Dalgalanma Testi
 • Polarizasyon İndeksi
 • DC Yüksek Nokta
 • megaohm
 • Sargı direnci
 • Armatür Testi
 • Titreşim Analizi
 • Tam Yük Testi

Bu seçenekler, elektrik motorunuzun tam çalışma durumuna geri döndüğünü bize bildirir ve uzun bir çalışma ömrü için ekipmanınızın ihtiyaç duyduğu parçalara ve servise sahip olmanızı sağlamamıza yardımcı olur. Her yapı veya onarımdaki amacımız, sizi OEM standartlarına geri döndürmektir.

çorlu bobinaj

Çorlu AC ve DC Motor Sarımı Hizmeti

Kendi bünyesinde sarım hizmetleri sunan birkaç uzman onarım şirketinden biri olarak, verimli onarım uygulamaları için AC ve DC motorların sarım sürecini mükemmelleştirdik. Çorlu DC ve AC motor sarımı servis teknisyenlerimiz, motorunuzun genel verimliliğini ve operasyonel dayanıklılığını korumak için bazı teknik uygulamalara başvuracaktır.

 • Bir elektrik motorunun tamir ve onarım hizmetinin bir parçası olarak geri sarma süreci şu tür uygulamaları içermektedir:
 • Çekirdeğin gücünü ve yapısını korurken sargılar dikkatlice sıyrılır.
 • Bobinler, düzenliliği ve doğruluğu korumak için bilgisayarlı bir sistem tarafından geri sarılır.
 • H sınıfı izolasyonlu bakır sargı kullanılmaktadır.
 • Sargılar daha sonra elektronik olarak OEM özelliklerine göre test edilir
 • Statorlar ve armatürler, geri sarma işlemini sonlandırmak için incelenir.

AC ve DC motor sarma, bir motor arızalandıktan sonra yüksek verimliliği korumanın en iyi yollarından biri olmaya devam ediyor. AC ve DC motorlarınızı yeniden inşa etme veya değiştirme yerine geri sarabilir ve yine de bir günlük ve iki günlük hızlı servis ile bir ila beş günlük standart onarım süresi sağlayabiliriz.

Ayrıca sertifikalı teknisyenlerden oluşan ekibimiz, elektrik motorunuza ekstra özen gösterecektir. Bu nedenle, motor sarım hizmetleri, maça kaybını artırabilecek aşırı ısınmış maça laminasyonlarına neden olmaz.

Çorlu Fren Bobinaj Hizmeti

Botem olarak faaliyet alanımıza giren uygulamalardan birisi fren bobinaj hizmetidir. Çorlu fren bobinaj hizmetlerimizde, çeşitli boyut ve spesifikasyonlara sahip teknik özelliklerle donatılış tüm makineler yer almaktadır. Operasyonlarınızın kısa süre içerisinde eski verimliliğine dönmesini sağlamak için süreci en hızlı şekilde yürütüyoruz. Sisteminizin çalışmasını aksatan fren bobinleriyle ilgili sarım ve onarım hizmetlerimiz için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bobinaj İşleminin Gerekliliği ve Önemi

Elektrik motorları basit bir çalışma mantığına sahip mekanik cihazlar gibi görünse de; AC ve DC motorlarının bobinleri sarmak, uzmanlık gerektirir. Sadece elektrik ve mekanik tamir ve onarım hizmeti veren uzmanlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Eğer sisteminize yanlış bir müdahalede bulunulur ve özellikle bobin sarma gibi bir uygulamada hata yapılırsa, motorun çalışmamasına ve başka türlü önemli problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir. 

Motorların çeşitliliği ve sargı türleri dikkate alındığında, bu konunun profesyonel ekipmanlara sahip uzman kişiler tarafından yapılması gerektiği anlaşılacaktır. Çorlu bobinaj tamir ve onarım, fren sarımı, AC ve DC motor sarımı, elektrik motoru tamir ve onarımı gibi hizmetler için müşteri temsilcilerimizle irtibat kurabilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!