Elektrik motoru, elektrik enerjisini mekanik enerjiye çevirmeye yarayan bir tür makine çeşididir. Motorların çalışma ilkesi bir tel sargı içerisindeki manyetik alanın oluşmasıyla sürdürülmektedir. Bu tel sargının üzerinden elektrik akımı geçerek manyetik alan oluşur. Elektrik motorlarının doğru elektrik akımı ile çalışan çeşitleri mevcutken alternatif elektrik akımı ile de çalışan çeşitleri de mevcuttur.

Elektrik motoru rotor, stator, sargılar, yataklar ve komütatörden oluşmaktadır. Elektrik motoru seçimi yapılırken bu sınıflandırma güç kaynağının türüne, yapısına ve kullanılacağı sistem dikkate alınmalıdır. Bobinaj bobinlerin içerisine yerleştirilmiş genelde manyetik kutupları elektrik akımı ile güçlendirme için kaplanmış esnek bir demir manyetik çekirdeğin etrafına sarılan tellerden oluşmaktadır.

bobinaj

Motorun arıza yapması gibi durumlarda bobinaj yedek parçaları bu arızanın hızlı bir şekilde giderilmesi için önemlidir. Eğer firmanızda bobinaj yedek parçaları mevcut değilse herhangi bir arıza durumunda makinenin durması kaçınılmazdır. Oluşacak bu durma süresi ise her saniye zarar yazacağı için bobinaj yedek parçalarının depoda bulunması arıza durumlarında önem taşımaktadır.

Botem olarak sizler için en kaliteli bobinaj yedek parçalarının satışını yapmaktayız. Tamamen uygun fiyatı ve kaliteli ürünlerimizle bobinaj yedek parçaları almak için tek yapmanız gereken internet sitemizi ziyaret etmek. İnternet sitemizde ihtiyacınız olan ürünü seçerek karşınıza çıkan talep formunu doldurmanız yeterli. Hemen akabinde sizlere ulaşarak ihtiyacınız olan ürünü ister ev adresinize ister ofisinize göndermekteyiz. Alanında uzman olan ekibimiz sizlerle iletişime geçerek seçeceğiniz üründe yardımcıda olabilir.

Satışını yaptığımız bobinaj yedek parçaları ürünlerinde ihtiyaç olan her yedek parçanın satışı yapmaktayız. Bobinaj yedek parçalarında en çok tercih edilen ürünler emaye bobin teli, kondansatör ihtiyaçları, makaron çeşitleri, sarım bandaj ipleri, rulman çeşitleri, vernikler, yapıştırıcılar, kömür ve kablo pabuçlarıdır.

Bobinaj (Motor Sarım) Fiyatları

Tıpkı her sektörde, her makinede ve her aletinde tamir yapılmak istendiğinde bir maliyet ile karşı karşıya kalındığı gibi bobinaj sektöründe de maliyetler olmaktadır. Bobinaj sektöründeki maliyetleri malzeme maliyeti ve diğer maliyetler olarak iki ayrı gruba ayrılmaktadır. Diğer ücretler kısmında herhangi bir elektrik motorunun yapılacak olan bobin sarımı ücreti, montaj işlemi varsa bunun işçilik ücreti ve sarımda kullanılacak olan bakır telin ücreti maliyete dahil olmaktadır. Bunun haricinde oluşan mekanik bir arıza varsa bakım ve onarım yapılacaksa bu ücretler bakımı yapılacak malzemeye göre değişiklik gösterip ek olarak motor sarım fiyatına yansıyacaktır.

Fakat bu tarz arızalar maliyetli gibi görünse de bobinaj yedek parçalarının firmanın deposunda bulunması bu maliyeti düşürecektir. Eğer bobinaj yedek parçası bulunmazsa makine çalışmayacak firma zaman ve maddi kayba uğrayacaktır. Fakat yedek parça olması durumunda zamandan kar ederek maddi kaybı bir nebze daha azaltacaktır. Motor sarımda kullanılacak tüm bobinaj yedek parçaları Botem internet sitemizde en uygun fiyatlarla satılmaktadır.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!