Kablolar ile elektrik iletimi rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Ancak enerji iletimi konusunda kabloların genel olarak çevrede yer alması olumsuz görüntülerin ortaya çıkmasına ya da karmaşanın oluşmasına neden olabilmektedir. Bu yönde var olan bir durumun engellenmesi konusunda da yer altı kablolar tercih edilebilmektedir.

Herhangi bir kirliliğin meydana gelmemesi konusunda yer altından kabloların döşenmesi konusunda bu yönde hareket edecek olan kişilerin kablo seçimleri bu yönde olabilecektir. Öte yandan havadan kablo iletiminin gerçekleştirilemeyeceği su kaynaklarının altından yapılacak olan tesisatlar içerisinde de bu yönde hareket etmek mümkün olabilecektir. herkesin istediği vasıflara sahip yöndeki bir konumda da bulunabilecek düzeyde de kendini gösterebilecektir.

yer altı kablolar

Yer Altı Kablolar Kullanımı

Yer altına çekilecek ve bu yönde hazırlanacak olan tesisatlar doğrultusunda yer altı kablolar tercih edilebilecektir. Ancak bu kablo seçeneklerinin tesisatlara dahil edilmesi konusunda toprak zemine direkt olarak yerleştirilmeleri önerilmeyen bir durum olmaktadır. Öncelikle söz konusu kabloların döşenmeden önce korunma altına alınmaları gerekmektedir.

Korunma altına alınmaması halinde de kabloların ömürleri daha kısa olacaktır. Toprakta var olan kimyasal maddelerle temas içerisinde yer almalarından ötürü bu yönde bir sonuç elde edilebilecektir. Öte yandan iletilecek olan akımın boyutu da yer altına döşenme konusunda baz alınmalıdır. Akımın boyutuna göre derinlik artmalı ve tesisatların bu şekilde düzenlenmesi gerektiği de sürekli olarak ifade edilmekte olan bir durumdur.

Yer altı kablolar satın alırken kaliteli ürünleri tercih etmeniz uzun ömürlü olması yönünden fazlasıyla avantaj sağlayacaktır. Botem olarak uzman ekibimiz aracılığıyla en kaliteli ve uygun fiyatları ürünleri seçerek satışı yapmaktayız. Sizlerin memnuniyeti bizim için önemlidir. Hızlı sipariş seçeneğiyle ürünü sipariş vermeniz halinde hemen sizinle iletişime geçip teyit ettikten sonra ürünü hazırlayıp, kargoya teslim etmekteyiz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!