Yangın ihbar kabloları yangınların olduğu durumda kişileri uyarmak amacıyla alarm cihazına bağlantı yapılan bir kablodur. Bu kablo 750 derecedeki sıcaklığa bile direnç sağlar.   Yarım parmaktan bile daha ince olan bu kablolar yangın çıkacağı zaman sinyalleri alarak ev halkına haber verme işlemi sağlar. İstediğiniz yere kolaylıkla çekebilirsiniz.

Metre olarak satılır ve maliyeti çok düşüktür. Günümüzde yeni nesil evlerin yangın ihbar etme alarmlarında daha sık kullanılır. Dış rengi kırmızıdır. Taşımazsa oldukça ağırdır.  İnşaat halindeyken bu kablolar tavan içerisinde döşeme yaparak evin ya da ofislerin içerisinde görmeniz mümkün değildir.

yangın ihbar kabloları

Birçok alanda kullanılır. En gelişmiş kablo modelidir. Yangın ihbar kabloları iletişim ya da haber kaynağı için değil can ve mal kaybını önlemek adına geliştirilmiş bir kablo modelidir.

Yangın İhbar Kablolarının Özellikleri nelerdir?

Yangın ihbar kabloları özelliklerinden biri yangın sırasına alarma sinyal göndererek yangının olduğunun uyarısını verir. Böylece erke tedbirlerle yangının ilerlemesinin önüne geçilir. Ekonomiktir. Kurulum uzmanlar tarafından yapılır. Rutubet, neme, soğuk havalara ve yüksek sıcaklığa karşı dayanıklıdır. Yangın alarmına bağlantı kurularak çalışır.

Uzun metre olarak satılır. Diğer cihaz odaklı çalışır. Kullanılan alanlarına bu kablolar farklılık gösterir. Ev, okul, ofis, fabrika, otel, hastane, alışveriş merkezi gibi birçok alanda kullanılan bir kablodur. İnşaat sırasında kurulur. Nadir olsa da gerekli durumlarda sonradan da çekilebilir. Tek rengi mevcuttur.

Yangın ihbar kabloları ince ve hassas kablolardır. Bu yüzden dış çevrenin etkilerinden güzel korunması gerekmektedir. Kablo kalitesinin yüksek olması uzun süre kullanım ve maliyet anlamında avantaj sağlayacaktır.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!