Telsiz Telefonlar; aslında telsizi olmayan, internet bağlantısı ile iletişim sağlamaya yarayan bir iletişim aracıdır. Telsiz telefonlar hiçbir şekilde kablo bağlantısına sahip olmadıklarından dolayı pil ile çalışırlar. Bu açıdan telsiz telefonlar yapı olarak tele diyafon ve masa üstü telefon gibi diğer telefon türlerine kıyasla cep telefonlarına daha benzerdir.

telsiz telefonlar

Eskiden evlerde en çok tercih edilen telefon türlerinden biri olmasına rağmen günümüzde cep telefonlarının yaygınlaşmasıyla bu popülerliğini kaybetmiştir. Bu günlerde daha çok fabrika, hastane, otel ve AVM gibi hareketli ortamların olduğu iş yerlerinde kullanılmaktadır. Telsiz telefonlar, firmaların işlerinin aksatmadan sürdürmelerini, çalışanlarla daha rahat şekilde iletişim kurmalarını, herhangi bir görüşme bedeli olmadan karşılıklı konuşmayı sağlamaktadır. Bu yüzden telsiz telefonlar küçük, orta ve büyük işletmeler için en mantıklı ve en ekonomik iletişim cihazlarından biridir.

Telsiz Telefon sistemi kurulurken dikkat edilmesi gereken 2 nokta vardır: Handover ve Roaming. Handover, geniş kapsama alanı istenilen bir alanda kullanılacaksa yerlerde tercih edilmesi gereken bir özelliktir. Baz istasyonu noktalarının yerleşmesinde birbirlerini algılama konusunda doğru seçmek gerekmektedir. Bu seçim ne kadar doğru yapılırsa o kadar kesintisiz bir görüşme imkanı sağlanır. Roaming ise, çok lokasyon mevcut olan sistemlerde tercih edilen bir özelliktir. Telefonun, kendi baz istasyonu dışarısına çıkarak farklı bir lokasyon da bulunan farklı bir baz istasyonu sistemiyle haberleşmeyi sağlar.

Biz Botem olarak sizler için en uygun telsiz telefonların satışını yapmaktayız. Hem fiyat hem de performans olarak en uygun ve en kaliteli ürünü sağlıyoruz. Gerekli formu doldurup,  istediğiniz modeli yazdıktan sonra firmamız en kısa zamanda size geri dönüş yapacak ve kargoya verilecek. Ayrıca talep etmeniz halinde, alanında uzman ekibimiz sizler için kuruluma gelerek gerekli tüm yardımı sağlayacaktır.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!