Priz ve anahtarlar elektrik ile çalışmakta olan her türlü cihazın elektrik şebekesi ile arasındaki bağlantının kesilmesi ve aktarılması amacıyla kullanılan cihazlara verilen isimdir. Sıva altı priz ve anahtarlar gerek sanayide güçlü bir makineyi çalıştırırken, gerek ofis aletlerinin çalışmasını sağlarken gerek ise evdeki çeşitli ev aletlerinin çalıştırılmasında önemli bir rol almaktadır.

sıva altı priz ve anahtarlar

Priz ve anahtar tesisatının çekilmesi de oldukça önemli bir noktadır. Herhangi bir yanlış tesisat sonucunda görüntü kirliliği olma ihtimali, çarpılma tehlikesinin olma ihtimali ve olası bir arıza durumunda değişim esnasında sorun çıkarma ihtimali ile karşılaşılabilir. Elektrik priz ve anahtarların kullanım yerine ve isteğe göre birçok çeşidi vardır. Bunlardan en temel olanları sıva altı priz ve anahtarlar, sıva üstü priz ve anahtarlardır. Tabii bunun yanı sıra modernlikte evin veya ofisin görüntüsünü bir hayli etkilediği için renkli priz ve anahtarlar çeşidi de daha sonradan çıkmıştır.

Sıva altı priz ve anahtarlar dış malzemesi PVC, termoplastik veya bakalit malzemeleri ile tasarlanmaktadır. Modernlik açısından tercih edilen sıva altı prizler ve anahtarlar için ise bu dış çerçeve renkli olabildiği gibi ağaç kaplama tarzında tasarımlarla da karşımıza çıkabilmektedir. Enerjinin geldiği iç kısım yanmaz ve yalıtkan özellikli PVC veya yalıtkan malzemelerin içeri kısmında bulunmaktadır. Tabii bunun yanı sıra kabloların bağlantısının yapılacağı noktalar ise iletken kontaklara sahiptir. Sadece dış kısmında insanların temas edebileceği noktalar yalıtkan olarak tasarlanmıştır.

Sıva altı priz ve anahtarlar tercih ederken dış malzemenin kalitesine, malzemenin tutunma gücünün sağlamlığına ve iletkenlik kalitesine dikkat edilmelidir. Aksi takdirde çok erkenden bozulacağı gibi, elektrik çarpması riski de bir hayli yüksek noktalara ulaşmaktadır. Botem müşteri memnuniyetine önem veren bir firma olduğu için satışını yaptığımız tüm sıva altı priz ve anahtarlar kategorisindeki ürünlerimiz kaliteli ürünlerdir. Bu kalitenin yanı sıra fiyatlarlar da piyasa doğrultusunda daha uygundur. Eğer fiyat performans ürünü almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. İnternet sitemizden istediğiniz ürünü seçerek talep formunu doldurmanız yeterli. Hemen akabinde sizlere ulaşarak adresinize ihtiyacınız olan ürünü kargoluyoruz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!