Makine aydınlatmaları, pek çok çeşitli işleme alanları veya iş parçalarının spot aydınlatması için güçlü, güvenilir ve enerji tasarruflu olacak bir şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir. Robotik hücre aydınlatma alanlarının gerektirdiği hassasiyetler için de birinci sınıf LED teknolojisi veya gölgesiz ışık çıkışı da gerekmektedir.

şardon makina aydınlatmaları

Makine aydınlatmaları, pek çok malzemenin kullanıldığı zorlu ortam nedenleri ile gerekli olabilmektedir. Aydınlatma çözümleri su, toz aşırı ya da değişen sıcaklıklar ve titreşim veya darbeler gibi çeşitli koşullara da dayanıklı olmaktadır. Bazı endüstrilerde ışıklar yüksek sıcaklıkta, yüksek basınçlı yıkama kullanılan alanlarda da kullanılmaktadır.

Bu zorlu şartlarda basit aydınlatmalar çok çabuk dağılabilir ve bozulabilmektedir. Bu sebep ile endüstriyel kullanımlar için üretilen yüksek kalite LED aydınlatmalar kullanmak da öneli bir konudur. Bunların yanı sıra ayrıca tehlikeli yerler ve tehlikeli bazı ortamlarda güvenli kullanımlar için de özel olarak tasarlanmış aydınlatma cihazları da bulunmaktadır. Şardon makine aydınlatma armatürleri bu alanda en iyi ürünlerdendir.

Bu ürünler çok renkli şerit ışıklara sahip makine aydınlatmaları, operatörlere, yönetici ya da yakınlarındaki diğer çalışanlara derhal dikkat etmesi gerektiğini de bildirmek için renk de değiştirebilmektedir.

Şardon makine aydınlatma armatürleri, daha büyük makineler için de çok renkli aydınlatma, tüm bölümleri kırmızı ya da sarı gibi renklerle aydınlatarak operatörlerin dikkat edilmesi gereken belirli bir tarafa yönlendirilmesine de yardımcı olabilmektedir.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!