Güç Kaynağı Nedir?

Güç kaynağı enerji gerektiren sistemlerde düzenli ve stabil enerji sağlamak için kullanılan cihazlardır. Örneğin bir bilgisayar kasasını ele alalım. Bilgisayar kasasının içerisinde bulunan kartlar hassas yapıya sahip olduğu için şebekeden gelecek voltaj dalgalanmalarında ve elektrik kesintilerinde zarar görmeye çok müsait yapıdadırlar.

Burada güç kaynağı kullanılır ve şebekeden gelen 220 Volt şehir gerilimi güç kaynağının durumuna göre 3 Volt, 5 Volt, 12 Volt, 24 Volt şeklinde veya 0-220 Volt aralığında ayarlanabilen yapıdadırlar.

ray montaj güç kaynakları

Fabrikada Hangi Güç Kaynakları Tercih Edilmeli?

Güç kaynakları kendi arasında kullanılacağı yere, sektöre göre farklı boyutlarda, farklı yapılarda ve farklı tasarımlarda olabiliyor. Fabrikalarda genellikle ray montaj güç kaynakları tercih ediliyor. Bunun en büyük sebebi fabrika ortamında genelde panoların olmasından kaynaklanıyor. Panoların içerisinde bulunan PLC, motor koruma şalteri, klemens, sigorta vb. elektrik elemanları raylı bir sistem üzerine oturtturulur.

Bu sayede hem pano içerisinde daha düzenli bir görüntü oluşur hem de eleman bağlantıları birbirinden ayrı durur ve kısa devre, ark gibi durumlara karşı güvende olur. Bu sistemlerin çalışması için tabii ki güç kaynağına ihtiyacı vardır. Bu güç kaynağını panonun yanına, sağına, soluna veya üstüne koymak görüntü bozukluğu olacağı gibi tehlikede yaratmaktadır. Eğer prosesi önemseyen bir firmaysanız ray montaj güç kaynakları kullanmanızı öneririz.

Ray montaj güç kaynakları tüm diğer elektrik elemanları gibi raya oturtulan bir yapıya sahiptir. Bu sayede daha güvenilir ve daha güzel bir görüntüye sahip olur. Firmamız sizler için ray montaj güç kaynağı satışı yapmaktadır. En uygun fiyat güvencesiyle birlikte firmamızı arayarak, internet üzerinden veya ziyaret ederek sipariş oluşturabilirsiniz. Sizlere bir telefon kadar uzağız.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!