Devre kesici adı ile de bilinen otomatik sigortalar binalara dağıtılan elektrik akımının geçişinde yüksek akımın edinilmesinde ya da kısa devre durumunda korumak amacı ile kullanılan anahtardır. Akımın belli değerin üzerine çıkması durumunda ya da kısa devrenin görülesi gibi durumlarda otomatik sigorta devreye girerek akımın kesilmesini sağlayarak binanın korunmasına destek olur.

otomatik sigortalar

Elektrik akımının bulunduğu hemen her yerde kullanımına yer açılan otomatik sigortalar minyatür sigorta, devre kesici, w otomat, v otomat ya da elektrik sigortası gibi isimler ile de adlandırılabilmektedir.

Otomatik sigorta seçiminiz yaparken geçecek olan akım değerine, taşıyabileceği gerilime ve bağlantı şekline göre belirlenerek satın alınır.

Otomatik Sigorta Çeşitleri

Otomatik sigortaların kullanım alanı ve amacına göre farklı türleri vardır. Bu türler arasından seçim yaparken kullanılacak olan alanda geçiş yapacak olan akımın ne kadar olduğu, bağlantıları gibi detaylara dikkat edilir.

B, C, D, K ve Z tipi otomatik sigortalar bulunur. Ev aydınlatması ve prizlerinde B tipi otomatik sigorta kullanılırken endüstriyel yüklerde C tipi, demeraj akımı yüksek motor kullanımlarında D tipi ve aşırı akımın etkilediği yerlerde ise K tipi otomatik sigorta kullanılır. Z tipi otomatik sigortalar ise hassa elektronik devrelerde, sensor devrelerinin korunması gibi amaçlar ile kullanılan anahtarlar olarak ifade edilir.

Otomatik sigorta çeşitleri arasından karar verirken kullanım alanınız ve kullanılacak olan alandaki akım hassasiyeti ve süresine de önem vermeniz gerekir.

Otomatik Sigorta Sipariş

Kaliteli üretim özelliği ile üretilen otomatik sigorta ürünlerini adresimizden kolaylıkla sipariş vererek satın alabilirsiniz. Otomatik sigorta siparişi için talep formunu doldurmanız yeterli. Firma müşteri temsilcimiz talebiniz doğrultusunda kısa sürede sizin ile iletişime geçerek sipariş onayınız ile beraber ürün gönderimini yapar.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!