Şerit LED aydınlatma sistemini gerek dekor gerek ise ihtiyaç amaçlı sıkça kullanır hale geldik. Şerit LED aydınlatma sisteminin çalışmasında düzenleyici bir görev üstlenen ekipmana led trafo denilmektedir. Led trafolar kullanılacağı LED sayısına ve ihtiyaç olan kapasiteye göre farklı çeşitlerde piyasada satılmaktadır. Şerit LED aydınlatma sisteminin şık bir görüntüye ev sahipliği yapması sebebiyle genellikle evlerde ve iş yerlerinde sıkça tercih edilmeye başlanan bir ışıklandırma seçeneği olmuştur.

Led Trafolar

Bu şerit LED aydınlatma sisteminin çalışması için her elektronik malzemenin çalışmaya ihtiyaç duyduğu gibi enerjiye ihtiyaç duymaktadır. Bu enerji ihtiyacı ise led trafolar tarafından sağlanmaktadır. Led trafolar şerit LED’lerden hemen önce bağlanarak LED’e gelen enerjinin dengeli yani enerji dalgalanması olmadan bir şekilde gelmesini sağlamaktadır.

LED trafoların içerisinde elektronik kart sistemi mevcuttur. Her elektronik cihazda olduğu gibi bu cihazın elektronik kartında da sorunlar çıkabilmektedir. LED trafo tercih ederken malzeme kalitesine ve topraklama sisteminin olup olmayışına dikkat etmek gerekmektedir. Aksi taktirde topraklama olmadığı için daha hiç kullanamadan arıza yaratma ihtimali vardır.

Botem tüm bunları düşünerek sizlere kaliteli, güvenli ve uygun fiyata led trafo satış hizmeti vermektedir. Tek yapmanız gereken ihtiyacınız doğrultusunda LED trafo seçerek talep formunu doldurmanız. Akabinde sizlere ulaşarak verdiğiniz adrese ürününüzü kargoluyoruz.

Led Trafo Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Şerit LED için kullanılan led trafolar 12 volt olacak şekilde bir standartta üretilir. Led trafo seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken voltaj değeri değil, Amper değeri olmalıdır. Şerit LED’i nerede kullanacağınızı belirleyerek LED’in uzunluğuna göre amper hesaplaması yapmanız gerekmektedir.

Yaptığınız hesaplamanın sonucunda ulaştığınız şerit LED’in amper değeri LED trafonun amper değerinden küçük olmalıdır. Yani şerit LED’in 3 amper ihtiyacı olduğunu varsayalım. LED trafonuz 3 amperden daha yüksek bir akım değerine sahip olmalıdır.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!