Kumanda kabloları diğer kablolara göre daha farklı sistem üzerinden çalışır. Bu kablolar daha çok enerji ve sinyalleri hızlı bir şekilde aktarma işlemi yapar. Hastaneler, atollerde, ofislerde, bürolarda, fabrikalarda, alışveriş merkezlerinde gibi birçok alanda kullanılır. Birçok merkezi apartmanlarda da bu kabloları görmemiz mümkün.

Bu kabloların asıl görevi elektrik enerjisini birden fazla kabloyla temas kurarak dikkatli bir şekilde iletmene işlemi yapar. Bu kablolar kullanımı alanlarına ve amaçlarına göre değişkenlik gösterebilir. Fazla yüksek akımdan gelen elektriksel güçleri kontrol ederek olası durumların önüne geçilmesini sağlar. Bu kablolar piyasa değeri en pahalı olan kablolardan biridir.

İçerisinden birden fazla iletken plastik teller bulunur. Kumanda kabloları sayesinde yangın gibi olumsuzlukların önüne geçilir.

kumanda kabloları

Kumanda Kabloları Kullanım Alanları Nelerdir?

Kumanda kabloları kullanım alanları çok sayıda azdır. Bu kablolar sayesinde fazla elektrik enerjisini kontrol ederek gerekli yerlere aktarımını sağlar. Endüstriyel alanlarda çok fazla kullanılır. Otomotiv sektöründe en çok tercih edilir. Isıtıcı ve kılıma kontör merkezlerine bağlantı kurarak çalışmasını sağlar. Havacılık sektöründe kullanılır. Uçak içi ve dış elektriksel sistemlerde kullanılır. Klima kontrol sistemlerinde kullanılır.

Ofis ve bürolarda, hastanelerde, otellerde, termal alanlarda, robotik çalışmaları yapılan alanlarda, apartmanlarda ve alışveriş merkezlerinde görmemiz mümkün. Daha sayamadığımız pek çok alanda kumanda kabloları görmemiz mümkün. Bu kablolar enerji kontrol sistemiyle de ilgilenmiyor. Sinyalleri ileterek pek çok elektronik aletlerin çalışmasını da sağlıyor.

Kumanda kabloları sinyallerin aktarılması için kullanılan kablo çeşidi olduğu için çok hassas ve kırılmaya müsait yapıdadırlar. Bu tarz bir kablo satın alacağınız zaman dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Biz Botem olarak bu kısımda devreye giriyor ve sizlerin memnuniyeti için uygun fiyat garantisiyle kaliteli malzemeye sahip olan kumando kabloları tedarikini sağlıyoruz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!