Kauçuk kablolar ısıya karşı dayanıklı oldukları için nemli ortamlarda daha çok tercih edilen bir kablo çeşididir. İçerisinde ince tellerle ayrılmış olan bakır teller vardır. Dışında kahverengi, mavi, açık yeşil ve sarı lastik yalıtkanlar vardır. Bunlar renklerine göre 3 ayrı lastik iletken oluşturulur.

Daha sonra bunları toplayan ve ısıyı iletmeyen lastik dış kılıf yağa vardır. Yüksek asit içerikli maddelere, ozana ve yağ ve yağ çeşitlerine dayanıklıdır. En düşük sıcak 60 derce ve üzerinde yüksek ısılara hatta yangınlara karşı dayanıklıdır. Kısa devrede ise maksimumum 200 dereceye kadar çalışma imkânı sunuyor. Kauçuk kablolar piyasa değeri en uygun kablolardan biridir.

kauçuk kablolar

Kauçuk Kabloların Kullanım Alanları Nelerdir?

Kauçuk kablolar mekanik aletlerin kullanıldığı alanlarda elektrik iletmek amacıyla kullanılan bir kablo çeşididir. 1000 V AC tekli sabit korumalı fabrikalarda kullanılır. Hava ile temas olunmayan rutubetin çok olduğu alanlarda kullanılır. Dışarda yapılan tesissilerde kar, yağmur gibi mevsimlerin neden olduğu durumlardan etkilenmeden inşattı tamamlamak için kullanılır. 

Normal kablonun dahi çalışamayacağı durumlarda, hareketli ve elektrik akımı yüksek olan makinelerin kullanımında, su arıtma merkezlerinde ve tarımsal alanlarda bu kablolar kullanılır. Ayrıca elektrikli trenlerin diğer ismiyle tramvayın girmesini sağlayan kablolardır. Bu kablolar hem sıya hem de dış etkene dayandığı için birçok fabrikada da kullanılır. Böylelikle zorlu mevsimsel durumlarda bile birçok aletlerin çalışmasını sağlar.

Kauçuk kablolar satın alacağınız vakit içerisindeki bakır teller aracılığıyla bir elektrik sistemine enerji verdiği için kablonun dış malzeme kalitesinin sağlam olması gerekmektedir. Bu sağlamlık sayesinde dışarıdaki olumsuz etkenlere karşı dayanıklılık sağlar. Botem olarak sizlere kablonun dış malzemesi kaliteli olan ürünleri seçerek satışını yapıyoruz. İhtiyacınız olan ürünü talep formunu doldurarak sipariş geçmeniz halinde en hızlı şekilde size teslimi yapmaktayız.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!