İzoleli trafolar şebekelerin izole elemanı olarak görevli olan ürünlerdir. İzole yaptığı kısım nüve ile sargılar arasındaki kısımdır. O bölgenin izolesini sağlayarak, yalıtım etmektedir. Güç cihazlarında birincil sargı ile ikincil sargıların izole edilmesini sağlayan cihazlar izoleli trafolardır. Bu izole işleminde şebekeden oluşabilecek her türlü yüksek akımdan korumaktadır. Yüksek akımdan korunmaması durumunda sargıların yanması an meselesidir.

İzoleli Trafolar

Trafoların birçok çeşidi bulunmaktadır. Kullanmak istenilen sisteme göre değişiklik göstermektedir. İzoleli trafolar genellikle insanların çarpılma risklerinin yüksek olduğu işletme ve sistemlerde kullanılmaktadır. Çalışanlarının sağlığını önemseyen firmalar trafo sargılarını izoleli trafolar ile korumaktadır. Bu korumanın yapılmaması durumunda sekonder akımında meydana gelecek herhangi bir gerilim ile birlikte elektrik çarpılma riskini bir hayli arttırır.

Botem ile en kaliteli ve en uygun fiyatlı izoleli trafolar satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken sitemizden ihtiyacınız doğrultusunda izoleli trafoyu seçerek talep formunu doldurmanız.

İzoleli trafoların koruduğu tek şey elektrik çarpma riski değildir. Bunun haricinde endüstride herhangi bir makinede oluşacak zararı minimum seviyeye indirmeye de katkısı vardır. Kesintisiz güç kaynağının çıkışında elektronik kartta bir bozulma meydana geldiğinde yükün zarar görmesini engellemektedir. İzoleli trafolar nemli olan alanlarda da çarpılma riski olduğu için tercih edilmektedir. Mesela hamamlarda.

Botem ile kaliteli izoleli trafolara uygun fiyat ve yüksek güven ile sahip olabilirsiniz. Ürün seçimlerimiz tamamen alanında uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla vizyonumuz her zaman en kaliteli ürünü sizlere sunmak olmuştur. Eğer çalışanlarınızın güvenliğine önem veriyorsanız, çalışan sisteminize zarar gelmesini korumak istiyorsanız satışını yaptığımız izoleli trafoları tercih edebilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!