Bizi Ara E-Katalog

Kondansatör devrede enerji depolamaya yarayan bir elemandır. Kondansatörler iki iletken malzemenin arasında duran bir yalıtkan malzemeden yapılmaktadır. Dıştaki iletkenlerin iki yüzünde de mikroskobik boyutta ince girinti ve çıkıntılar mevcuttur. Bu iletkenlerin elektrolit sıvısı emdirilmiş şekilde olan kağıtlar aracılığıyla sarılmış bir haldedir. Alüminyum şeritler yardımıyla çift veya tek uçlu olarak terminallere bağlanır. Tüm bu sistem bakalit dediğimiz yapıdaki tüp muhafazaların içlerinde barınmaktadır.

İlk Hareket Kondansatörler

İlk hareket kondansatörleri adından da anlaşılacağı üzere asenkron motora ilk kalkış anında yardımcı olmakla görevlidirler. Yüksek güçlü motorlar kalkışta daha fazla yük çekeceği için zorlanırlar. İlk hareket kondansatörleri motorun devresine bağlanarak kalkış anında ek bir destek olur. Motorun ilk hareket kondansatörlerinin farklı değerlerde kapasite değerleri mevcuttur. Kullanılması gereken kondansatörler motora, sisteme göre değişiklik gösterir.

İlk hareket kondansatörleri piyasada bir çoğu kişi tarafından start kondansatörleri şeklinde de ifade edilmektedir. İzolasyon açısından incelediğimizde genellikle 250 Volta kadar dayanıklılık gösterebilirler. Bağlantısı diğer kondansatörlerin tersine genellikle soketli bir tipe sahiptir.

Botem ile her çeşit ve her kapasitede ilk hareket kondasatörleri modellerini bulabilirsiniz. İnternet sitemizde isteğiniz doğrultusunda talep formunu doldurmanız durumunuzda sizle iletişime geçeceğiz. Piyasadaki en uygun ve en kaliteli yapıya sahip ilk hareket kondansatörleri için doğru yerdesiniz. Doldurup bize ulaştırdığınız talep formundaki bilgiler dahlinde iletişime geçerek ihtiyacınız olan ilk hareket kondansatörünü en kısa sürede kargoya veriyoruz. Botem’i tercih ettiğiniz için teşekkürler.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!