HDMI kablolar günümüzde en sık kullandığımız kablolardan biridir. Dijital ortamda gönderdiğimiz verileri sıkıştırarak daha büyük ekranlarda gözükmesini sağlayan kabloya verilen isimdir. Bilgisayar, televizyon ve projeksiyon gibi yüksek çözünürlüklü görüntüleri aktarmayı sağlar. Bu kablo yardımıyla televizyonda film, video ve resim gibi birçok şeyi ekranlarda görebiliriz.

İlk olarak 2003 yılında LCD televizyonların kendini geliştirmesiyle beraber bu kablolar ortaya çıkmıştır. Hala günümüzde popülerliğini yitirmemiş kablolardan biridir. HDMI kablolar DVD oynatıcılar, bilgisayarlar, oyun konsolları, kameralar, dijital uydu alıcıları, televizyonlar ve ses cihazlarında en sık kullandığımız alanlarda biridir. Bu kablolara kolaylıkla her yerde ulaşabilirsiniz. Maliyeti düşüktür.

hdmi kablolar

HDMI Kablolar’ın Özellikleri Nelerdir?

HDMI kablolar kendi gruplarında çeşitlere ayrılır. Bu kablolar A, B, C, D ve E ayrılır. Kullanım mantıkları hepsinin aynıdır. A’dan E’ye doğru gidildikçe port kafalarında da büyüme vardır. Görüntü ve sesi aktarılan ortamda net şekilde duymanızı sağlar.

Görüntü kalitesi kablonun kalitesine göre değişkenlik gösterebilir. En çok kullanılan HDMI kablodan A modelindeki kablodur. Kurulumu kolaydır. Isınma ve kopma olayı olmaz. Boyutu kısa olduğundan dolayı çanta gibi alanlarda kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Ekonomiktir. Özellikle televizyon ve bilgisayar arasında bağlantı kurmak isterseniz bu kablo ile yapabilirsiniz.

Aktarılan görüntü ne kadar yüksek olursa olsun bu kablolar sayesinde aynı görüntü kalitesinde aktarmayı sağlayabilirsiniz.2003 yılında çıkan kablonun hiçbir özelliği yokken 2006 yılından sonra geliştirilerek daha kullanışlı hale getirildi.

Günümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılan HDMI kablolar internet sitemizde piyasa fiyatına oranla çok daha uyguna satmaktayız. Bunun temel nedeni sizlerin memnuniyetinizi önemsememizdir. İhtiyacınız doğrultusundaki ürünü seçip talep formunu doldurmanız durumunda sizinle iletişim kurmakta ve ihtiyacınız olan ürünü sizlere ulaştırmaktayız. Botem bu ürünlerin satışını yaparken ucuz olması için asla Çin malı ürünleri de tercih etmemektedir.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!