Kondansatör Nedir?

Kondansatör iki adet iletken tabakanın arasında bulunan dielektrik malzemeyle elde edilmiş olan devre elemanıdır. Kondansatör devrenin çalışmaya başladığı ilk andan itibaren verilen kaynak gerilimi yardımıyla şarj olma durumuna geçer. Şarj işlemi maksimum seviyeye ulaşana kadar kondansatör üzerinden Ic akımı akar. Ic akımı geçen her saniyede azalır. Kondansatör kaynak gerilimiyle şarj olduğu andan itibaren Ic akımı durur.

Kondansatör Çeşitleri Nelerdir?

Kondansatörlerin birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Kondansatör seçimi yapılırken ihtiyaç olan sistem, motor, klima vb. bakılarak seçilmelidir. Aksi halde işinizi görmeyecek bir kondansatörle sistemi bozup zarar verebileceğiniz gibi, maddi açıdan gereksiz bir harcama yapmış olursunuz. Bu kondansatör çeşitlerinden bazıları; Fan kondansatörleri, sabit kondansatörler, motor daimi kondansatörler, ayarlı kondansatörler, değişken kapasiteye sahip kondansatörler, ilk hareket kondansatörleri, sarma kondansatörler, seramik kondansatörler, elektrolitik kondansatörleri, kompanzasyon kondansatörler.

fan kondanstörleri

Sabit kondansatörlerde kendi içerisinde kağıtlı kondansatörler, plastik kondansatörler, seramik kondansatörler, mika kondansatörler, elektrolitik kondansatörler, alüminyum elektrolitik kondansatörler, tantalyum elektrolitik kondansatörler, SMD kondansatörler.

En uygun fiyat garantisiyle fan kondansatörleri arıyorsanız doğru yerde olduğunuzu belirtmek isteriz. Kondansatör seçimi yaparken malzeme kalitesi çok önemlidir. Botem bu malzeme kalitesine dikkat ederek müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Bu kalitenin yanı sıra uygun fiyatı fan kondansatörleri ile müşteri bütçesine de dostça yaklaşmaktayız. Her çeşit, her kapasitede her ihtiyaca uygun fan kondansatörleri için hemen talep formunu doldurabilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz sizlerle iletişime geçerek ihtiyacınız doğrultusundaki kondansatörü seçmenize yardımcı olacaktır. Hemen akabinde en kısa süre içerisinde kargo aracılığıyla talep ettiğiniz adrese gönderilecektir.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!