Elektrik ve elektronik sistemlerin oluşturduğu bütün sistemlerde kablolar, klemensler ve birçok çeşitli cihaz kullanılmaktadır. Kurulan bu sistemlerde kullanılan binlerce kablo ve klemensin hangi yapıya veya nerden nereye gittiğini bilmek, yapılan bağlantının anlaşılabilmesi, oluşan arızaları kolayca giderebilmek çok önemlidir. Bu yüzden karmaşık sistemlerde çeşitli etiketleme ürünleri kullanılmaktadır.

etiketleme ürünleri

Etiketleme ürünlerini kullanmak, arızalı olan veya montaj yapılacak kabloyu veya klemensi bulmayı kolaylaştırır. Binlerce kablonun arasından doğru kabloyu bulmamıza yardımcı olarak zaman kaybını önler.

Yapılacak etiketleme iş güvenliği ve fonsiyonel çalışma açısından üreticiler ve işletmeler açısından oldukça önemli bir faktördür. Özellikle yüksek akım panoları gibi tehlike arz edebilecek alanlarda etiketleme ürünleri kullanılması gerekir.

Etiketleme Ürünleri Özellikleri:

Etiketleme ürünleri üç bölümden oluşur: etiketi oluşturmak ve düzenlemek için gereken bir yazılım, etiketleri istenen oranlarda ve kullanım amaçlarına göre basabilen bir yazıcı ve etiket yapımında kullanılacak malzeme.

Etiketleme ürünleri için kullanılan yazılım üretici firma tarafından hazırlanır ve kullanıcıya sunulur. Yazılımla birlikle kullanılacak etiketin boyutu ve görselleri ayarlanabilir. Yazılım aracılığı ile klemensler, kablolar ve cihazlara uygun tasarımlar yapılmaktadır.

Etiketleme ürünleri üretiminde kullanılan yazıcıların birçok çeşidi vardır. Bu yazıcılar kart, tabaka, makaron, aluminyum gibi malzemelere istenilen formatta ve şekilde etiketler basabilirler.

Etiketleme ürünleri oluştururken kullanılan malzemeler, kullanım alanına göre farklılık göstermektedir. Etiketleme malzemeleri arasında polyester, polyolefin, polietilen, polikarbonat, polyamid, polivinil klorid gibi çeşitli malzemeler vardır.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!