Data kabloları en önemli kablolardan biridir. Birçok cihazlar üzerinden kullanabilen bu kablolar cihazlar arasında veri iletişimi sağlar. Cep telefonlarında, MP3 çalarda, DVD, bilgisayar, oyun konsolları gibi birçok görsel elektronik aletlerde birbirleriyle senkronize olarak görüntüyü görebileceğimiz bir şekilde yansıtmayı sağlar.

Ayrıca cep telefonlarınızdaki bir görüntüyü ya da videoyu bilgisayarınıza USB kablosuyla aktarım yaparak bilgisayarınızla data kabloları ile bağlantı televizyona bağlantı sağlayarak izleyebilirsiniz. Bu kablolar çok hızlı veri aktarımı yaparlar.

Veri aktarımı yaparken kesinti olmaz dolasıyla bu kabloyu kullanmayı daha çok tercih ediliyor. Takılması gayet kolaydır. İçerisinde 12 taneden fala pin vardır. Bunların biri bozulduğu anda görüntü aktarımı olmaz. Kullanım sırasında çok dikkat edilmesi gerekir.

data kabloları

Data Kabloların Özellikleri Nelerdir?

Data kabloları özelliklerinden biri istediğiniz cihazda istediğiniz görüntüyü kesintisiz olarak aktarılmasını sağlar. Çözünürlüğü ne kadar yüksek olursa olsun aynı çözünürlükte izleme olanağı sunuyor. Maliyeti düşüktür. Bu kablolar data girişi var ise her cihaza uyum sağlar.

Tek renk seçeneği vardır. Boyutu kısa olduğu için herhangi bir odaya uzatma olayı olmaz. Eski oyun konsollardaki grafik sinyallerini okutarak televizyon ortamına kolaylıkla yansıtabiliyor. İki cihaza kurulum kolaydır.

İçerisindeki pinlere dikkat etmediğiniz zaman görüntüde bozukluk ve renk kaymasına sebebiyet veririsin. Uç kısmında USG girişi vardır. Bu data girişi olmayan cihazların veri aktarılacak cihaza gösterimi sağlamak amacıyla uç kısmını farklı olarak dizayn edildi.

Data kabloları satın alırken içerisindeki kablo kalitesinin önemli olmasına dikkat edilmelidir. Aksi taktirde erkenden bozularak size ek masraf çıkarabilir. Botem olarak bu sorunu yaşamamanız adına uzman ekibimiz tarafından data kablosu seçimi yapıyoruz ve sizlere satışı bu şekilde sağlıyoruz. En uygun fiyat ile birlikte en kaliteli malzemeye sahip data kabloları Botem internet sitesinde.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!