Bizi Ara E-Katalog
İlgili Faliyetler

Bu tip aydınlatmalar ağırlıklı olarak direk tipi aydınlatmalar olarak projektörler ya da yer tipi aydınlatmalarda kullanılabilmektedir. Sistemde ağırlıklı olarak rejimli ampuller sınıfında değerlendirebileceğimiz, metal halide, sodyum buharlı ve civa buharlı ampuller kullanıldığı gibi bazı yerlerde de halojen, akkor flamanlı veya ULC, PLC, PL ampullerde kullanılabilmektedir.

Aydınlatılacak mekana göre değişik tür armatür ve direkler seçilebilir;

  • Dekoratif direk üstü tepe ya da kollu lambalar.
  • Direk üstü ya da platform üstü metal halide veya sodyum buharlı projektörler.
  • Yer tipi betona ya da toprağa gömülebilen lambalar.
  • Yol direği üstü sokak lambaları.

Dış aydınlatmalarda kullanılan tüm lamba ve ekipmanlar sulara ve tozlara karşı dayanıklılık açısından IP54, IP55, IP66, IP67 koruma sınıflarından birisine sahip olmalıdır.

Bunların yanı sıra ayrıca tüm ekipman, lambalar ve direkler için koruma topraklaması da yapılmalıdır. Yol aydınlatmalarda uzun mesafe hatlar için uygun olan gerilim değerleri de iyi hesaplanmalıdır.

Çevre Düzenlemesinde LED Projektörler

Doğal bir ışık yaratma kapasiteleri olan LED aydınlatmalar milyonlarca renk üretebilir ve çok çeşitli renk tonlarında beyaz ışık da yansıtabilmektelerdir. Floresan lambalar çevrelere büyük ölçülerde karbondioksit salarken LED lambaların hiçbir zararı olmamaktadır. Floresan lambalara göre on kat daha fazla uzun ömürlü olan LED lambalar sessiz çalışma ve hemen çalışmaya başlama özellikleri ile göz doldurmaktalardır. LED aydınlatma sistemleri tasarruflu, uzun ömürlü, güvenilir ve dekoratif olduğundan ötürü kullanım alanları da gittikçe genişlemektedir. İş yerlerinin, evlerin ve şehirlerin çevre düzenlenmesinde de kullanılabilen bu aydınlatmalar farklı renkleri ile görsel bir güzellik de oluşturmaktadır. Özellikle LED havuz aydınlatma ve LED bahçe aydınlatma armatürleri mekanlara oldukça büyülü bir hava da katmaktadır.

Kısacası çevre aydınlatma armatürleri, sokak armatürleri ve projektörler (çevre aydınlatma) olarak sıkça karşımıza çıkmaktadır. Çevre aydınlatmaları için büyük önem taşıyan bu ürünler pek çok ortamı hoş hale de getirmektedir. Sizlerde bu aydınlatma türlerini evlerinizin bahçelerinde ya da iş yerlerinizin etrafında kullanarak mekanlarınıza güzel bir hava katabilirsiniz. Sizlere en uygun ürünleri sitemiz üzerinden kolayca bulabilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!