Porselenden yapılmış olan bıçaklı sigortaların her iki ucuna bıçak bağlanarak hazırlanır. Akımın bıçaklı sigorta üzerinden geçmesi hedeflenerek hazırlanan bu ürün aşırı yükleme ya da kısa devreye karşı tesisleri koruması için kullanılır.

Akım değeri yüksek olan ya da güç isteyerek çalışan devrelerde bıçaklı sigorta kullanımına yer verilir. NH tipi olan sigorta olan bıçaklı sigortaların tekrar sarılması mümkün değildir. Arızalanması durumunda yeni ürün ile değişimin yapılması gerekir.

bıçaklı sigortalar

Bıçaklı sigorta ürünleri üç kısımdan meydana gelmektedir. Sigorta altlığı, buşonu ve pensi olarak ayrılan ürün beş değişik ölçüde üretilir. 160 amper gücünden 630 amper gücüne kadar üretimi yapılmakta olan bıçaklı sigortalar standart buşon akım değerlerine sahip olarak hazırlanır.

Bıçaklı Sigorta Kullanım Avantajları Nelerdir?

Bıçaklı sigortalar porselen ile üretimi yapılan ve her iki ucunda bıçağın yer alamsı ile bu isim ile anılan ürünlerdir. Bıçaklı sigorta kullanımında kısa devre kesme kapasitesine sahip olmanın avantajı elde edilir. Otomatik sigortalara nazaran daha uygun fiyat ile sunulan bıçaklı sigorta ürünlerinin temininde de akım değerine ve kullanım alanına uygun olan ürün tercihinin yapılması önemlidir.

Batarya korumasında da kullanılan sigortalar olmak ile beraber arızalanması durumun da yeni ürün ile değiştirilmesi gerekir. Otomatik sigortalarda olduğu gibi tamir edilme ya da sarılarak tekrar kullanılması mümkün olmaz. Son derece uygun fiyatlı olan ürünler hızlı karakterli sigortalar olarak da ifade edilerek birçok alanda kullanılarak avantaj sağlar.

Bıçaklı Sigorta Sipariş

Kaliteli üretim detayları ile hazırlanan bıçaklı sigorta ürünlerimiz arasından ihtiyacınıza uygun olan tercihi yaparak kolaylıkla siparişinizi verebilirsiniz. Ürün alımınızda talep formunu doldurmanız sonrasında müşteri temsilcimiz kısa süre içinde irtibatta geçerek ürün talebinizi onaylayarak siparişinizin adresinize gönderimini gerçekleştirir.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!