Adaptör Nedir?

Adaptörler, herhangi bir donanımsal yapının, uyumlu olmadığı başka bir cihazla uyumlu hale gelerek cihazın çalışmasını sağlayan nesnelerin genel adıdır. Adaptörün birçok çeşidi bulunmaktadır bunların ilk akla gelenleri elektrik adaptörleri, ses adaptörleri, ağ adaptörleri ve görüntü adaptörleridir. Aynı zamanda şebeke gerilimini düşürmeye de yaramaktadır.

Gelen 220 Volt şebeke gerilimini ihtiyaç doğrultusunda ( genellikle 5 Volt, 12 Volt, 24 Volt, 48 Volt) düşürerek diğer cihaza uyumlu hale getirir. Bu düşürme işleminin yanı sıra şebekeden gelen alternatif elektrik akımını doğru elektrik akımına da çevirmektedir.

adaptörler

Bunun yanı sıra şebeke geriliminde ister istemez gürültü dediğimiz dalgalanmalar oluşur. Bu dalgalanmalar sahip olduğunuz elektronik cihazlara çok fazla zarar verebilir. Elektronik kartların yanması veya karttaki herhangi bir elektronik parçanın yanması genellikle bundan kaynaklıdır. Adaptör kullandığınız durumda bu elektrik dalgalanmaları elektronik cihazınıza ulaşamadan manipüle edilecektir.

Alternatif akımı, doğru elektrik akımına çevirme işleminde diyotlar kullanılır. Gelen 220 Volt şebeke alternatif akımını düşürüp evirerek bilgisayar çalıştırma, telefon şarj etme, fotoğraf makinesi şarj etme, televizyon çalıştırma vb. işleri görmektedir.

Adaptör satın alırken dış malzemesinin kalitesi, içerisinde kullanılan elektrik parçaların kalitesi, kullanılan adaptör kablosunun kalitesi gibi unsurlar önemli rol oynamaktadır. Botem ile en uygun fiyata en kaliteli adaptörlere sahip olabilirsiniz. Hiçbir uğraşa gerek duymadan sadece sitemizde bulunan talep formunu doldurun ve gerisini biz halledelim.

Alanında uzman ekimiz sizlerin ihtiyacı doğrultusunda en uygun adaptörler seçimini yaparak evinize, iş yerinize veya istediğiniz başka bir yere kargo ile göndersin. Eğer iletişime geçmek isterseniz internet sitemizde telefon numaramız ve iş yeri adresimiz mevcuttur. Çekinmeden ulaşarak adaptörler ile ilgili istediğiniz bilgiyi edinebilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!