Vinç kumandalar otomasyon ve endüstri alanında yüksek derecede güvenlik ve avantaj sağlamaktadır. Vinç kumandalar ileri teknolojiye sahip kolay kullanımlı ürünlerdir. Vinç kullanımı sırasında kumandalar sayesinde en zor işlemler bile kolaylıkla yapılabilir hâle gelmiştir. Basit ara yüze sahip olan vinç kumandalar sayesinde kumandayı vinç ile eşleştirmek oldukça basit ve hızlıdır. Vinç kumandaları sayesinde tehlike riski alınmadan uzaktan vinç kontrol edilir. 

vinç kumandalar

Vinç kumandaları üzerinde yer alan kişiselleştirme özelliğine sahip olan dijital kodlar sayesinde vinç kullanımı sırasında frekans karışımının önüne geçilmektedir. Özel yapısı sayesinde herhangi olası tehlikelere karşı karşıya kalındığında vincin fren sistemi hızlı bir şekilde devreye sokulabilir. Frenlerin devreye girmesi için sadece besleme gerilimini kesmek yeterli olacaktır. Besleme gerilimi kesildiği anda vinç frenleri devreye girerek vinci yavaşlatıp durduracaktır.

Vinç Kumanda Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Seçilecek olan vinç kumandasının olumlu veya olumsuz şartlarda bile sorunsuz çalışıyor olması gerekmektedir. Vinç kumandalar çalışma alanında oluşan elektriksel gürültülerden kesinlikle etkilenmemelidir. Vinç kumandasının kişiyi yarı yolda bırakmayacak şekilde pil veyahut akü kalitesinde olması gerekmektedir.

Birden fazla vinç kumandası bir arada bulunduğu sırada birbirleri ile etkileşimde olmadan çalışmalıdır. Vinç kumandası üzerinde joystick kol bulunuyor ise takılma yapmadan çalışması gerekmektedir. Seçilen vinç kumandası üzerinde aynı anda birden çok kontrol sağlanabilir olmalıdır. Vinç kumandasının yedek parça ve servis konusunda önü açık olmalıdır. 

Vinç Kumandasında Bulunması Gereken Özellikler Nelerdir?

Vinç kumandasının kurulumu kolay ve basit olmalıdır. Vinç kumandası üzerinde emniyet rölesi kontrolü bulunması gerekmektedir. Vinç kumandalar kolay bir ara yüze sahip olmalıdır. Kullanımı kolay olması önemli bir unsurdur. Özellikle kaliteli malzemeden yapılmış olması şartı vardır. Herhangi bir dış darbe ve çizilmelere karşı dayanıklı üretilmiş olması gerekmektedir. Dayanıklı vinç kumandaları için sitemizden hizmet alabilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!