Transmitterler herhangi bir proses üzerinde oluşan değişimleri algılamak ve o değişimleri doğru yönlendirmek amacıyla kullanılır. Transmitterler ısı, sıcaklık ve basınç gibi değerleri voltaj veya milliamper seviyesine dönüştürme amaçlı kullanılan ürünlerdir. Transmitterler tarafından dönüştürülmesi gereken seviye kullanıcının tercihine bağlı olarak yapılmaktadır.

Basınç transmitterleri proses değişkenlerden biridir. Basınç ve gaz molekülleri oluşturduğu etkileşim nedeni ile uyguladığı kabın birim yüzeyinde bulunan kuvvet olarak açıklanmaktadır. 

transmitter

Basınç ölçümü yapılması istenilen sisteme göre, mutlak basınç transmitterleri, gauge basınç transmitterleri, fark basınç transmitterleri olarak üç şekilde sınıflandırılır. Transmitterler kullanım alanları olarak geniş bir yelpazeye sahiptir. Kimya, gıda, havalandırma, ısıtma, ilaç ve kimya endüstrisinde, gaz sektöründe, paslanmaz çeliklerde, altyapı ve çevre teknolojileri gibi birden fazla çeşitli alanlarda kullanıma uygun olarak tasarlanmış ve üretilmiştir.

Mutlak Basınç Ölçümü Nedir? 

Basınç transmitterleri boş hacme sahip alanda ölçüm yapmaktadır. Basınç transmitterleri basınç değerlerinin sıfır noktasına geldiği zaman oluşan vakum değerleri ile ölçüm yapmaktadır.

Transmitterler Neden Kullanılmalıdır?

Sanayi alanında otomatik makinelerin imalatını gerçekleştirdiğimiz ürünlerin kontorlu çok önemli bir unsurdur. Ürünlerin kontrolü için oluşturulan kontrol mekanizmasının daha doğru sonuçlar doğurabilir hâle gelmesi için hassas ve güvenilir basınç transmitterleri kullanımı gerekmektedir. Diyaframlı, fark basınç ve akıllı tip basınç transmitterleri sanayi alanında büyük derecede önem taşımaktadır.

Doğru alanlarda doğru şekilde kullanılan transmitterler çalışanların iş yükünü büyük derecede hafiften araçlardır. Hangi alanda olursa olsun seçilecek olan transmitterleri bağlanacak olan sisteme uygun olarak seçmek gerekmektedir. 

Cihazın sisteme uygunluk göstermemesi problemlerin başında yer almaktadır. Transmitterlerin sisteme uygunluk gösterecek şekilde seçilmiş olması iş akışını hızlandırır ve kolaylaştırır. Kaliteli ve uygun fiyatlı olan basınç transmitterlerini sitemiz üzerinden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!